Arduino Polska Forum

Pełna wersja: kiedy Raspberry Pi + Arduino
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam,
tak jak w temacie, kiedy stosuje sie polaczenie Raspberry Pi + Arduino?
Interesuja mnie projekty sterowania urzadzeniami elektrycznymi przez neta. Zarowno wlacz-wylacz jak i posrednie sterowanie np po osiagnieciu zadanej temp.
Dzieki za odpowiedz
Do wykonania takiego projektu niekoniecznie musisz stosować połączenie Rasp'a i Arduino. Jest to w pełni wykonalne na Arduino, wystarczy że masz moduł Ethernet(komunikacja po kablu), bądź ESP8266(komunikacja bezprzewodowa), który umożliwia komunikację sieciową. Do sterowania urządzeniami elektrycznymi wystarczą przekaźniki sterowane również przez Arduino.
(02-12-2016, 19:55)dzinks0 napisał(a): [ -> ]Interesuja mnie projekty sterowania urzadzeniami elektrycznymi przez neta. Zarowno wlacz-wylacz jak i posrednie sterowanie np po osiagnieciu zadanej temp.
Wszystko zależy od stopnia skomplikowania układu. Arduino to prosty mikrokontroler z niewielką ilością pamięci. Jeśli potrzebujesz prosty serwer, Arduino o udźwignie, jeśli chcesz coś większego, z rozbudowaną bazą danych, skomplikowanym algorytmem przeliczającym dane itp., lepiej zaprząc do tego RPi.
Dokładnie kolega krn78 ma racje, jeśli ma to być rozbudowany projekt lepiej obsługę www zrealizować na raspie. Natomiast do prostego niezbyt skomplikowanego układu Arduino powinno wystarczyć, bo jest tańsze.