Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Czujnik wilgotności?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Proszę o poradę osób które miały styczność z czujnikiem wilgotności powietrza tego typu http://skroc.pl/1415c z przetwornikiem chciałbym taki czujnik podpiąć pod centralę wentylacyjną w łazienkach. Czy jest to w ogóle coś warte w jakimś stopniu spełnia swoje zadanie i można np. ustawić go tak aby po przekroczeniu 80% wilgotności powietrza zwierał styki NO i tym samym centrala będzie otrzymywać sygnał że należy wrzucić wyższe obroty?
Z tego co widzę to jest autonomiczny moduł potencjometrem ustawiasz przy ilu procentach ma zadziałać przekaźnik wiec podajesz tylko zasilanie i wykorzystujesz styki przekaźnika do swojej automatyki.
Według mnie to w 100% spełni swoje zadanie.
Dzięki za szybką i satysfakcjonującą mnie odpowiedź. Jeszcze jedno mnie nurtuje zasilanie 12V podaje na zaciski GND i VCC. Macie może jakiś uniwersalny opis styków przekaźnika bo są Chńskie znaczki lub brak opisu? (wsunie można to sprawdź ale warto wiedzieć wcześniej). Jeszcze jedno czy ten przekaźnik działa na zasadzie separacji galwanicznej. Chodzi mi oto by przekaźnik jedynie zwierał styki na wyjściu ponieważ sama centrala wentylacyjna na wyjściu NO podaje napięcie 24V.
(01-01-2017, 16:27)TAGBA napisał(a): [ -> ]Dzięki za szybką i satysfakcjonującą mnie  odpowiedź. Jeszcze jedno mnie nurtuje zasilanie 12V podaje na zaciski GND i VCC. Macie może jakiś uniwersalny opis styków przekaźnika bo są Chńskie znaczki lub brak opisu? (wsunie można to sprawdź ale warto wiedzieć wcześniej). Jeszcze jedno czy ten przekaźnik działa na zasadzie separacji galwanicznej. Chodzi mi oto by przekaźnik jedynie zwierał styki na wyjściu ponieważ sama centrala wentylacyjna na wyjściu NO podaje napięcie 24V.

Tak przekaźnik ma styki separowane w załączniku masz notę katalogową i rozpiskę styków[attachment=265]
Dzięki za pomoc.
Czy możecie mi powiedzieć gdzie dostanę takie małe coś do wlutowania które jest na czujniku zaznaczony element na zdjęciu. Upaliło mi się to razem z przekaźnikiem.
To jest tranzystor npn BC817 (koszt- kilkanaście groszy/szt)
NPN 45V 0.5A SOT23
Przy okazji do wymiany dioda 1n4148 (szklana)
(28-01-2017, 13:26)TAGBA napisał(a): [ -> ]takie małe coś do wlutowania
Pozwolę sobie wtrącić, że 'takiego małego czegoś' nie wlutujesz za pomocą lutownicy pistoletowej (transformatorowej). To robi się za pomocą stacji lutowniczych, pęset i, nierzadko, szkieł powiekszających.