Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Sterownik - Diody dużej mocy.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam
Macie może jakiś ciekawy projekt oparty na arduino a umożliwiający sterowanie diodami o dużej mocy. Chciałbym sterować 3-4 diodami , każdą osobno, ich jasnością , stroboskop może RGB.
Dlaczego nie dostępne sterowniki ? - te które znalazłem mają ograniczenia dotyczące trybów pracy oraz sposób zmiany trybów polegającym na "przechodzeniu przez wszystkie tryby jednym przyciskiem" zupełnie mi nie odpowiada.
Zależy mi przede wszystkim na możliwości napisania własnego oprogramowania.
Chłopaki naprawdę "Google" nie gryzą pierwszy obrazek jaki się napatoczył

[Obrazek: 15qxkew.jpg]
Dzięki Smile a możesz tylko dodać jak szybko można na takich tranzystorach przełączać.
20000 razy na sekundę około . ( serio nie robię sobie j.. ) czas pełnego cyklu to ok 50 ns
No nieźle , to jest plan Smile jak sprawdzę jak to działa to napisze.
kolego nie musisz sprawdzać i tak tego przełączania nie zauważysz oko ludzkie jest na to za głupie jedynie musiał byś kamera poklatkowa nagrywać a działało na pewno będzie sterowanie w jakimś poście na forum masz program mojego autorstwa do sterowania RGB

a i nie zapomnij dać rezystora do zasilania 560 ohma jak ma to być pod 12 v bo diody trafi szlak
diody są na napięcie ok 3v niektóre tak jak zielone maja 2,5v-nie wszystki
Jasne, 20k nie będę sprawdzał Smile miałem na myśli cały układ, dzięki za dodatkowe wskazówki.
na co 20 kilo to strasznie slabu będzie świeciło przy pełnym otwarciu bramki
Sorka, odpowiedziałem nieprecyzyjnie miałem na myśli sprawdzanie przełączania 20000 razy na sekundę.
Aha faktycznie dogadaliśmy się he he
Stron: 1 2