Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Duży wyświetlacz 7-segmentowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Część wszystkim,

W temacie elektroniki jestem żółtodziobem samoukiem, dlatego proszę o wyrozumiałość.
Uruchomiłem mały wyświetlacz z biblioteką SevSeg, wszystko śmiga. Segmenty podłączyłem przez opornik z wyjściami arduino, plus wyświetlacza bez opornika z wyjściem arduino. Wiem, że w przypadku większych wyświetlaczy arduino prądowo tego nie uciągnie. Doczytałem się, że jednym z rozwiązań jest zastosowanie tranzystorów lub jakiegoś dedykowanego układu scalonego. Tu zaczyna się mój problem z doborem elementów i schematem. 
Chciałbym wysterować 5 pojedynczych wyświetlaczy takich ja te 
https://www.aliexpress.com/item/2-3-2-3i...0.0.lrvD1V

Z góry dzięki za pomoc
Witam,
Najprościej jest użyć układu ULN2003 lub podobnego.
Pozdrawiam,
Tomek.
Stosując ten układ pomiędzy arduino, a segmenty wpinam ULN2003, zasilanie np. 12V wpinam do ULN2003 na wspólny PIN9, a anode wyświetlacza bezpośrednio do Arduino? Czy anody wyświetlacza przez kolejny ULN2003?
Witam,
Wyjścia z Arduino z wejściami układu. Wyjścia układu w zależności czy wyświetlacz na wspólną anode, czy wspólną katode.
Czy masz puszczony jeden rezystor na katodę/anodę.
Czy masz podpięta katodę/anodę do źródła zasilania i na każdy segment osobny rezystor.
W pierwszym przypadku przy większym poborze prądu możesz mieć problem wynikający z maksymalnego prądu jaki dany rezystor może przepuścić, w przypadku włączenia wszystkich siedmiu segmentów plus kropka prąd płynący poprzez rezystor jest równy 8x 0,7A w takim przypadku jeśli zastosowałeś rezystor mniejszy niż 3W może nie podołać wiec najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie osobnych rezystorów na każdy segment
Będę miał wyświetlacze ze wspólna katodą. Czy schemat powinien być podobny jak na zdjęciu? Jakie powinno być napięcie zasilania dla wyświetlacza w który są po 4 czerwone diody na segment?