Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Centrala GSM (wysyłanie powiadomień dla OSP)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam Serdecznie wszystkich Forumowiczów.
Tak jak w temacie , chciałbym dowiedzieć się jak skonstruować i na jakich podzespołach , centralkę GSM , która miałaby wysyłać powiadomienia do członków OSP (o wyjeździe na akcje, przypomnienie o zebraniu etc.).
Obecnie do dyspozycji posiadam układ Arduino Leonardo, wiem też , że potrzebny będzie moduł gsm a co dalej chciałbym dowiedzieć się od was . 

Będzie to mój pierwszy projekt , wydaje mi się , że pomysł warty uwagi , ponieważ koszt zakupu systemu selektywnego alarmowania wraz z modułem gsm to kilka tysięcy złotych . U nas wyglądać ma to następująco :

"Jednostka znajduje się jakieś 500m od jednostki PSP , alarmowanie na chwilę obecną miałoby się odbywać telefonicznie , więc pomyślałem , że może można by to usprawnić i zautomatyzować .
Ja osobiście widział bym to tak : Chciałbym aby dyspozytor w momencie otrzymania wezwania i podjęcia decyzji o naszym zadysponowaniu miał do dyspozycji przycisk po którego wciśnięciu nastąpiłaby automatycznie sekwencja wysłania SMS-ów o treści np: "ALARM OSP" do Druhów .

Chciałbym , żebyście mi doradzili co, jak , dlaczego i za ile ;D liczę na ciekawą dyskusję i być może na to, że ktoś zaangażuje się w ten projekt i kiedyś wykorzysta również do swoich celów . Pozdrawiam i czekam na wieści Miłosz .
P.S jeśli coś jest niepoprawne gramatycznie lub ortograficznie to z góry przepraszam Wink.
W najprostszej wersji nie potrzebujesz już niczego innego, pomijając może przycisk Smile
Przy okazji, gdybym zajął się takim projektem, do przechowania listy numerów użyłbym listy. Wtedy wysłanie wiadomości sms do wszystkich numerów na liście da się zrobić za pomocą jednej pętli for (za pomocą indeksów listy).
(22-10-2017, 16:39)milosz123jc napisał(a): [ -> ]może tak ? koszt 10 zł (nie licząc telefonu i psa)
Telefon
przycisk bluetooth 
https://pl.aliexpress.com/item/2016-Hot-...autifyAB=0 

i darmowa aplikacja z google play
iTag https://play.google.com/store/apps/detai....iTagAlarm