Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Atmega16 - programowanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Pytanie takie mam, czy orientuje się ktoś, czy możliwe jest zaprogramowanie Atmegi 16 za pomocą kompilatora Arduino? Problem wynika z tego, że projekcik mam dosyć specyficzny i co prawda mógłbym uzyskać ten sam efekt przy użyciu dwóch atmeli z Arduino Uno, ale wygodniej byłoby zrobić to za pomocą jednego uk. Czytałem że da się atmele programować np. w Bascomie, tylko nie wiem czy da się tam tak samo łatwo korzystać z niektórych funkcji (na Arduino dostarczanych przez biblioteki - np. obsługa silnika krokowego lub magistrali I2C)?
Tak jest możliwe można znałeś w sieci specjalna biblioteki i board do takich atmeg jak 16 czy 32.
ja niegdyś urywałem platformy and-tech pod baskom gdzie załadowana jest 32 i po wgraniu specjalnego bota można kompilować w arduino ide.
Cóż, wyszło na to że źle szukałem, bo szedłem w innym zupełnie kierunku... Wujek gugiel pomógł znaleźć właściwą bibliotekę do kompilatora ---> https://github.com/MCUdude/MightyCore
Dokładnie ta bibliotek używałem.
Problem rozwiązany Smile