Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Monitor pieca z podajnikiem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Okres zimowy w pełni a groszek coraz droższy i tak sobie pomyślałem ze fajnie było by widzieć na osi czasu jak pracuje piec, jaka temp ma (nie chodzi mi o zadana tylko rzeczywista) i jak często podaje paliwo kiedy działa dmuchawa a kiedy wchodzi w nadzór przez co wypala mi ślimak itd
Chciałbym zbudować monitor oparty o arduino który by sprawdzał 4 wejścia
1 podajnik - podaje/stoi
2 temperaturę pieca
3 temperaturę zewnątrz
4 temperaturę spalin
5 obroty dmuchawy

dmuchawa pracuje z roznymi predkosciami,  Podajnik dziala w systemie 0/1
oba chodza na 230V
Chciałbym żeby wynik wszystkich czujników byl prezentowany na osi czasu, tak żebym mógł zobaczyć, jak przy danych ustawieniach pieca często jest podawane paliwo i ile ciepła to daje w piec, ile w komin itd
W sieci nic podobnego nie znalazłem - ale może coś takiego jest i ktoś podpowie gdzie tego szukać
Znalazłem tylko to:
https://forbot.pl/blog/kurs-arduino-wykr...owe-id9676
O coś takiego jak te wykresy mi chodzi ale dobrze by było żeby dało sie odczytać temperaturę z wykresu czy prędkość dmuchawy
Nie pisze kodów w arduino bo po prostu nie umiem, wiec będę wdzięczny za pomoc, gotowca, link do takich projektów itp
Dobrze szukałeś tylko ten kurs zacznij od początku . Jak dojdziesz do końca to jest jeszcze z elektroniki i ten też do końca.
Po paru dniach sam napiszesz program. A jak Ci się nie chce uczyć to kup stację meteorologiczną .
Trudno się nie zgodzić z przedmówcą. Jeśli napotkasz, dawidd, problem, opisz go, forum, jeśli się da, pomoże... ale nikt za Ciebie nie zrobi całości.
chyba znalazłem czego szukałem, co prawda nie na arduino ale to będzie to:
Lampomittari i termometry dallas da1820
Moze sie komuś przyda
pozdrawiam