Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Czesc witam serdecznie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jestem informatykiem. Zakupiłem Arduino w celu przypomnienia sobie podstaw elektroniki. Tak naprawdę głównym celem jest stworzenie glowicy foto do fotografowania nieba z automatyczną lokalizacją GPS i doborem odpowiedniej trajektorii obiektu na niebie. Sterowanie automatyczne lub z poziomu telefonu komórkowego. Smile
Witamy .

Domniemam że chodzi o sterowanie teleskopem lub czymś w ten deseń Wink . GPS będzie mało przydatny bo on pokazyje pozycję w której będzie aparat i tyle a do sterowania użyłbym kompasu i akcelerometru pokażą one kąt pionowy względem ziemi i kierunek .
(13-11-2015, 20:57)bigdan napisał(a): [ -> ]Jestem informatykiem. Zakupiłem Arduino w celu przypomnienia sobie podstaw elektroniki. Tak naprawdę głównym celem jest stworzenie glowicy foto do fotografowania nieba z automatyczną lokalizacją GPS i doborem odpowiedniej trajektorii obiektu na niebie. Sterowanie automatyczne lub z poziomu telefonu komórkowego. Smile

i jak tam projekt ja zabieram sie własnie za bardzo podobny jak nie identyczny temat masz jakie s postępy schematy kod adruino itd?