Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Brak komunikacji między nrf24l01
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć wszystkim!

Jestem nowy na forum a z Arduino bawię się już prawie rok. Napotkałem problem przy próbie skomunikowania dwóch modułów radowych nrf24l01. Robiłem testy za pomocą programu z bibliotek modułu, mianowicie pingpair. W konsoli jakaś komunikacja następowała. Przystąpiłem więc do złożenia prostego układu z strony feriar-lab, lekcji #14. Nadajnik  wysyła zmienną a odbiornik ją odczytuje i zapala podłączoną diodę jeśli zmienna wynosi tyle co w nadajniku. Problem w tym że dioda mruga nawet jeśli nadajnik jest odłączony od zasilania. Robi to rzadko ale jednak.  Czy to jakieś zakłócenia? 
Moduł nadający jest podłączony do Arduino nano a odbiornik do Arduino Uno. 
Czytałem że zakłócenia można zniwelować podłączając pomiędzy masę a zasilanie kondensator. Tej możliwości jeszcze nie sprawdzałem ale pytanie czy mruganie diody faktycznie jest nimi spowodowane. Czy ktoś miałby jakieś pomysły? 

Przy okazji życzę wszystkim wesołych świąt Big Grin  Angel
Te moduły wymagają kondensatorów na zasilaniu.
Ja dodawałem jeden 100n i drugi elektrolit 10uF.
Bez tych kondensatorów możesz mieć właśnie takie cuda, wianki...

Pozdr.
ANT
(23-12-2017, 23:24)ANT napisał(a): [ -> ]Te moduły wymagają kondensatorów na zasilaniu.
Ja dodawałem jeden 100n i drugi elektrolit 10uF.
Bez tych kondensatorów możesz mieć właśnie takie cuda, wianki...

Pozdr.
ANT

Dzięki wielkie za odpowiedź. Uspokoiłeś mnie trochę. Po świętach zakupię i przetestuje. Mam nadzieję że będzie wtedy śmigało  Big Grin

Pozdro  Blush
Poczytaj troszkę o nich na tej stronie:

http://uczymy.edu.pl/wp/na-warsztacie/modul-nrf24l01/