Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Dron i arduino
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam bardzo serdecznie  Smile  jestem nowy na forum i pragnę się przywitać na wstępie, a więc Witajcie ! Rolleyes  Potrzebuję pomocy w sprzężeniu mojego drona z arduino, otóż chciałbym nim normalnie sterować przez radio ale takowy dron miałby służyć do wykrywania pożarów, chciałbym do arduino zamontować jakieś czujniki i ewentualnie móc sterować gimbalem pod kamerkę GoPro. Proszę Was bardzo o pomoc, jestem leśniczym i przydał by mi się taki własnej roboty sprzęcik  Smile  pozdrawiam !
Witam,

Ja też od jakiegoś czasu walczę z moim copterem. Możesz poczytać o tym w podanym ponizej linku.
Opis moich prób znajdziesz przy nicku: as1200

Próbuję wykonać sterowanie na Arduino PRO-MINI do utrzymywania wysokości drona
wykorzystując czujnik cisnienia (wysokości) i komunikację opartą na module 433MHz.

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=37&t=21...&start=795
Dzięki Smile ale ja bym chciał zaprzęgnąć tylko jakieś czujniki, obowiązkowo żyroskop do gimbala, jakiś czujnik ognia za 10 zł na necie znalazłem, czujnik temperatury, wilgotności, ciśnienia i żeby to przekazać jakoś do komputera. Napisał bym sobie programik który by wyświetlał stopień zagrożenia pożarowego np Smile to jest mój taki pomysł i projekt, dla zabawy
Ten czujnik ognia to dioda IR więc raczej to kiepski pomysł chyba że ten pożar to świeczka z 5 cm . Sterownik do gimbala kup, nie kombinuj . Kontroler gimbala Martinez za 50 zł kupisz . Do komunikacji masz gotowe moduły na 433 mhz chyba że zainwestujesz w eleresa i masz parsera już w nim do transmisji danych więcej jak kolega podał na RC-FPV. Z zabawkami dużo nie pomogę ale kopterami " normalnymi " od 2008 latam , fpv od 2006 a modelami od 2000 troszkę coś tam wiedzy złapałem .