Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Problem z WiFi shield
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witajcie, do tej pory bawiłem się Arduino za pomocą ethernet-u, jednakże półtora roku temu odkupiłem na OLX od kogoś moduł WiFi (zdjęcie w zał.) i nadszedł czas na jego wykorzystanie. Zaopatrzyłem się w bibliotekę WiFi shield master i stworzyłem sobie prosty kod połączenia:

 
#include <Arduino.h>
#include <SoftwareSerial.h>
#include <WiFly.h>
#include "HTTPClient.h"

#define SSID "***********"
#define PASS "***********"
#define AUTH WIFLY_AUTH_WPA2_PSK

SoftwareSerial uart(2, 3);

WiFly wifly(uart);
HTTPClient client;

void setup() {
  Serial.begin(9600);
  delay(30);
  uart.begin(9600);
  delay(3000);

    while(1){
      Serial.println("Próba połączenia z " SSID);
      Serial.println("czekaj...");
        if(wifly.join(SSID,PASS,AUTH)){
          Serial.print("Połączono z " SSID);
           wifly.clear();
            break;
          }
        else{
          Serial.println("Błąd połączenia z "SSID);
          Serial.print("Ponowna próba połączenia, czekaj ...");
            delay(3000);
          }
      }
}

void loop() {

}


W dalszej jego części chciałbym utworzyć stronę testową jednakże nie wiem jak się za to zabrać. W shieldzie po kablu stosowałem: client.println("<html>"); itp jednakże w tej bibliotece kompilator zwraca błąd. Czy ma ktoś jakiś spis komend do tej biblioteki, jak się za nią zabrać ??
Powinieneś stworzyć obiekt client z klasy WiFlyClient, a nie HTTPclient.
Siema Robson Kerman słuchaj robiłem tak jak mówisz (WiFlyClient clientWink i podczas kompilacji zwraca mi kompilator błąd "'WiFlyClient' does not name a type". To o czym wspomniałeś to była pierwsza opcja jaką sprawdziłem, nie znalazłem nigdzie spisu funkcji WiFly więc bardziej bazowałem na przykładach. Ściągnąłem inną bibliotekę to nie chciała ruszyć. Masz jakiś pomysł!?
Bo ścieżka do bibliotek jest pochrzaniona.
U mnie też tak było.
Jak ściągnąłem bibliotekę, to wszedłem do folderu WiFly-Shield-master\Libraries\ i tam jest folder Arduino.
Skopiowałem go do folderu, gdzie mam zainstalowane biblioteki i zmieniłem nazwę na WiFly-Shield.
Podałem ścieżkę w szkic->dołącz bibliotekę->dodaj bibliotekę ZIP i bez problemu się skompilowało.
Śmiga aż miło.
P.S. polecam Atmel Studio, na nim nigdy nie miałem takich problemów. Naprawdę potężne narzędzie, przyjemniejsze i szybsze.
Wiesz co Robson Kerman mam jeszcze bibliotekę WiFi (to chyba jakaś standardowa biblioteka) wiesz może jak ten:
SoftwareSerial uart(2, 3);
WiFly wifly(uart);
fragment kodu przerobić aby móc to poprawnie skompilować ze standardową biblioteką? (tak mam zworki ustawione na shieldzie).
Zaraz spróbuje coś pokombinować z tymi bibliotekami Smile
Ta biblioteka nie obsługuje I2C, tylko SPI.
Musisz pomierzyć, czy moduł RN171 ma wyprowadzone linie SPI na szynę.
Jak popatrzysz na zdjęcie, które załączyłeś, to w górnym prawy rogu modułu RN171 jest nóżka 1 i liczymy je w lewo.
Noga 4 powinna być połączona z D13, 8 z D12, 9 z D11.
Jeśli producent nie zapomniał o tym interfejsie, to spokojnie możesz użyć biblioteki, o której wspominasz miej więcej tak:
Kod:
#include <SPI.h>
#include <WiFi.h>

WiFiClient client;

void setup() {
WiFi.begin(ssid, pass);

client.println(" Cośtamcośtam ");
}

void loop() {

}


Ja kiedyś miałem shielda GPS i nie miałem SPI wyprowadzone, to sobie polutowałem.
Trzeba kombinować.
Robson Kerman czy tak powinno wyglądać to połączenie?
Ja pisałem o RN171.
Jak będę przy komputerze, to może narysuję.
(24-03-2018, 10:25)Robson Kerman napisał(a): [ -> ]Ja pisałem o RN171.
Jak będę przy komputerze, to może narysuję.

No tak to jest przecież RN171
Dotarłem do dokumentacji tego cuda http://www.communica.co.za/catalog/Details/P0702220529
Stron: 1 2