Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Alarm powiadomienie sms aktywacja sms
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam potrzebował bym kod do alarmu gsm .Chodzi mi aby alarm wysyłał sms gdy coś się zbliży i abym mógł go aktywować sms. Posiadam Arduino uno , sim900, czujnik pir oraz E18-D80nk . Z góry dziękuję po złożeniu wstawię foto  Wink
[Obrazek: Wholesale-2pcs-E18-D80NK-DC-5V-Reflectiv...itch-b.jpg][Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQ84LUzJcZoDA5Y31tjio7...elLunrEvZ9]
 [Obrazek: Free-Shipping-SIM900-GSM-GPRS-Function-M...015839.jpg]
Witamy Wink

Na początek zapraszam na start do przywitania się Wink

a co do samego problemu :

https://code.google.com/p/gsm-shield-ard...loads/list

jest gotowa biblioteka do tego Google nie gryzie Wink

Spróbuj wysłać sobie sms-a za pomocą przykładu send-sms jak ci będzie działało to siądziemy do zmiany kodu pod twoje potrzeby .
Wiem ale próbowałem złożyć z 2 jeden i nie wychodzi . A z biblioteki nie ma nic takiego chyba że się mylę

To tak samo nie wiem czemu
Arduino Program:

Kod:
int PIN = 7;// attach gas sensor to pin 7
int sensor = 0;

void setup()
{
pinMode (PIN,INPUT);
Serial.begin(9600); // gsm baud rate
delay(5000);
}
void loop()
{
sensor = digitalRead (PIN); // read whether gas is presented or not
if (sensor == HIGH){   // if gas is presented send a message
Serial.println("AT");
delay(1000);
Serial.println("AT+CMGF=1"); // send SMS in text mode
delay(1000);
Serial.println("AT+CMGS=\"+919962\""); //CHANGE TO Number , you'd like to receive message
delay(1000);
Serial.print("Gas Leakage at HOME (attention required)"); // content of the message
Serial.write(26); // ctrl+z ASCII code
delay(300000); // Wait for 5 minutes before next reading
}
}
gsm_gprs_library_call

dobra posprzątałem twoje posty to teraz lecimy

1 . shield który posiadasz nie komunikuje się z ardu tymi pinami które użyłeś i dlatego nic nie wysyłał a w sumie to nawet nic od ardu nie dostawał
2. prędkość komunikacji musi być ustawiona identycznie na obu urządzeniach bo się nie dogadają jak nie zmieniłeś na gsm to przykład będzie działał
Mógł bym prosić o informację jak to zrobić lub o kod aby jeden czujnik był aktywowany sms drugi nie . Aby 2 wysyłały do mnie sms jeśli coś znajdą . Tak miej więcej czaiłem co i jak według tutoriali ale jak doszedł ten moduł to mnie przerosło:/Z góry wielkie dzięki bo mi to zajmie...
kod informacji z czujników jest banalnie prosty :

if ( digital.read(czujnik) == LOW ).........

Problemem jest właśnie komunikacja .Dlatego prosiłem żebyś pobawił się kodem i spróbował nawiązać połączenie, bez tego nie jestem w stanie rozwinąć kodu ponieważ piszę z głowy. Modułu gsm niestety nie mam więc tylko ty będziesz go w stanie zweryfikować .
Najwyżej jeszcze będę szukał czegoś gotowego bo sam tego nie napiszę . Jak coś to tu wstawię . Szukałem 2h i nic nikt nie podał kodu . Próbowałem gsm_gprs_library_sms to działało ale nie wiedziałem jak przerobić na to do czego potrzebuje
No to tylko tyle chciałem wiedzieć czy ci to działa ten kod z przykładu , jak działa to możemy poprzerabiać .
gsm_gprs_library_sms   gsm_gprs_library_call  te działały musiałem tylko zworki przełożyć na module Smile

Z góry bardzo dziękuję Smile Nagram film jak to chodzi Smile
po zwarciu pinów 2 lub 3 do masy powinien wysłać sms-a ale zobacz u siebie bo mi biblioteka błąd wywala a i napisz jaką wersję masz ardu

Kod:
#include "SIM900.h"
#include <SoftwareSerial.h>
#include "sms.h"

SMSGSM sms;

char number[20];

int pin=1;

void setup()
{
  pinMode(pin,INPUT);
  pinMode(2, INPUT_PULLUP);
  pinMode(3, INPUT_PULLUP);
  
  if (gsm.begin(2400))
  Serial.println("\nstatus=READY");
  else Serial.println("\nstatus=IDLE");
};

void loop()
{
  if ( digitalRead(2) == LOW ){sms.SendSMS(1,"czujnik_1"); delay(1000);}
  if ( digitalRead(3) == LOW ){sms.SendSMS(1, "czujnik_2"); delay(1000);}

}
Stron: 1 2 3 4