Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Arduino nano zewnętrzne zasilanie i podłączenie usb.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam problem gdyż stworzyłem pewnego robota bazującego na arduino nano. W tym układzie sterownik jest zasilany za stabilizatorem  z przetwornicy (5V). Gdy podłączyłem usb i chciałem sprawdzić monitor portu szeregowego arduino tak jakby się chwilowo zawiesiło i straciłem z nim komunikację (verification error content mismatch). Myślałem że to kwestia przypadku ale to samo stało się na innym nano.. 
Czy to przez fakt zewnętrznego zasilania razem z usb? 
Dodam, że jak wyciągnę arduino zaprogramuje i wsadzę do układu to wszystko działa jak należy. 
Z góry dzięki za odpowiedź. 
Na zdieciu jak to wsystko jest podłączone.
[attachment=635]
Z pierwszego zdania myślałem, że piszesz spod łóżka, a robot szaleje po domu.
Używasz pinów RX/TX do wyświetlacza, te same piny są używane podczas programowania i wyświetlacz Nexion zakłóca tę komunikację. Powinna być zrobiona zworka i na czas programowania ekran trzeba odłączać.Można też zastosować zamiennie w takim układzie Arduino MICRO, ten ma dwa układy UART - jeden do komunikacji dla procka a drugi przez USB do programowania/monitora. Niestety układ pinów raczej jest inny, trzeba by zrobić projekt na nowo. Zworka może być prostszym rozwiązaniem. Można też programować z USBASP, ale tu też trzeba uważać co się podpina pod piny 10-13.
(11-08-2018, 12:12)kharadrast napisał(a): [ -> ]Witam, mam problem gdyż stworzyłem pewnego robota bazującego na arduino nano. W tym układzie sterownik jest zasilany za stabilizatorem  z przetwornicy (5V). Gdy podłączyłem usb i chciałem sprawdzić monitor portu szeregowego arduino tak jakby się chwilowo zawiesiło

Piszesz bardzo niezrozumiale.
Bez schematu nie ma wspólnego tematu.