Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Nieadresowalna taśma LED RGB sterowna dźwiękiem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Posiadam Arduino Uno R3 oraz taśmę LED RGB 5 metrów 60 diod/m 12V SMD5050 nieadresowalną. Od dłuższego czasu staram się zrobić, aby pasek reagował na dźwięk z komputera przez USB. Niestety nie mogę znaleźć żadnego rozwiązania. Większość układów z nieadresowalnymi ledami zawiera sensor dźwięku. Ja chciałbym aby odbywało się to przez USB. Sam układ nie jest problemem (zamieszczam poniżej). Chodzi mi o kod i czy jest to w ogóle wykonalne, bo na razie znalazłem tylko takie projekty z ledami adresowalnymi. Od razu mówię, że jestem w tym temacie nowy i proszę o wyrozumiałość.
Z góry dziękuję za pomoc.
[Obrazek: rgb-led-strips-mosfets.png]
W skrócie nie jest to możliwe.
W rozwinięciu: na PC może być program, który reaguje na jakiś dźwięk i wysyła coś przez mostek USB-UART do Arduino, to z kolei reaguje na przysyłane dane cyfrowe i steruje ledami. Ale nie jest przesyłany dźwięk jako taki. Oczywiście może być przesyłana informacja cyfrowa zawierająca dane dźwięków, a te odtworzone odpowiednim algorytmem nawet w formie dźwięku na Arduino, czy też wykorzystana do sterowania ledami.
Można też wykorzystać wyjście liniowe (może wyjście słuchawkowe), popatrzeć oscyloskopem jaki jest poziom sygnału, dopasować. Powinno działać jak ten układ z mikrofonem.
OK. Znalazłem film (https://www.youtube.com/watch?v=6ZjLd2ifxhY&t=79s), w którym autor zrobił mniej więcej to o co mi chodzi, tylko z jakimś innym rodzajem ledów. W filmie pojawiają się dwa programy i czy może być tak jak piszesz, że jeden program reaguje na dźwięk z komputera i wysyła sygnał do Arduino?
Baardzo mniej więcej. On używa led programowalnych, coś w rodzaju WS2812b tylko na chipie LPD8806, dlatego używa dwóch pinów podpiętych do Arduino (sygnał zegara i wysyłanie danych). Niestety pokazuje tak co piąty krok, możesz wykorzystać tę część odnośnie wysyłania muzyki od strony PC i odbierania danych na UART od strony Arduino. Myślałem raczej o podpięciu audio do analoga, na podstawie analizy tego sygnału generowanie prostych efektów jak tu: https://www.youtube.com/watch?v=YMJFigrKXpw . Takich przykładów znajdziesz dużo.
Ok. Wielkie dzięki za pomoc.