Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Wartość z czujnika a wyświetlanie konkretnego tekstu poprzez UART.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień dobry.

Mam pewną zagwozdkę i szukam pomysłów bądź wskazówek, jak dany problem rozwiązać.

Otóż w moim projekcie posiadam czujnik. Czujnik zwraca wartości załóżmy z zakresu 0 - 1024. Z odbiorem wartości z czujnika nie mam żadnych problemów.
Chciałbym teraz wykonać funkcję, która dla konkretnej wartości wyświetli mi konkretny zadeklarowany napis poprzez UART, np.: Wartość czujnika 990 -> "tryb pracy 1", wartość czujnika 995 -> "tryb pracy 2". Z wysyłaniem nie mam również problemu.

Oczywiście najprostszą metodą byłoby użycie instrukcji if bądź switch case dla każdej chcianej wartości oraz zdefiniowanie tekstów. Jednak chcę zrobić kod programu na tyle uniwersalny, że np. nazwy, które powinny się wyświetlać dla danej wartości, zapisywałbym w pliku *.h w jakiejś tablicy itp. Podejrzewam, że z biegiem czasu tych zdefiniowanych nazw będzie na prawdę dużo Wink
W przyszłości chcę jeszcze stworzyć możliwość wprowadzania nazw dla danej wartości prosto z terminala, ale to dyskusja na inny czas.

Bardzo proszę o wskazówki, jak najlepiej podejść do tego problemu. Mam nadzieję, że ktoś z Was rozwiązywał już takie zagadnienie.

Pozdrawiam.
Komunikaty będą różnej długości, więc tablica dwuwymiarowa jest rozrzutnością. Zrób tablicę wskaźników do stringów.