Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Dodatkowe wejścia analogowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam serdecznie,
Szukam układu który zwiększy mi wejścia analogowe w arduino. Jedyne co udało mi się znaleźć to ekspander PCF8574. Niestety obsługuje tylko wejścia cyfrowe. Był bym bardzo wdzięczny za podpowiedź w temacie Smile
Pozdrawiam
A jakie masz Arduino? ESP z jednym wejściem?
Ile wejść potrzebujesz?
Jaka rozdzielczość?
Jaka częstotliwość próbkowania?
Mam Arduino Mega 2560 PRO
Myślę że 8 wejść mi wystarczy (może być więcej)
Rozdzielczość wystarczy mi spokojnie 8 bitowa
Jeżeli chodzi o częstotliwość to jeszcze nie wiem Smile
Zobacz czy TLC5940 będzie Ci pasowało? Zajmuje bodajże 4 lub 5 wyjść Arduino dostajesz 16 PWM

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
TLC5940 niestety nie rozszerza wejść analogowych tylko cyfrowe, mimo wszystko dzięki za dobre chęci.
Obiecujący jest układ CD74HC4067 Smile  Może znajdę jakiś poradnik po polsku Smile
Wielkie dzięki wszystkim, ale jak macie coś jeszcze to piszcie Smile
A nie lepiej użyć jakieś ADC?
Na przykład MCP3208. 8 wejść analogowych, wyjście po SPI.
Są biblioteki dla Arduino.
Rozdzielczość 12-bit, wyciąga do 100 ksps. Aż się prosi żeby go użyć.
Jak by napisał do czego mu to cudo, że 16 ADC z MEGA nie wystarcza to moglibyśmy coś podebatować, ale pewnie jakiś tajny wihajster dla Pentagonu, to nie pytam.
(14-10-2018, 17:52)pietrek345 napisał(a): [ -> ]Mam Arduino Mega 2560 PRO
Myślę że 8 wejść mi wystarczy (może być więcej)
Rozdzielczość wystarczy mi spokojnie 8 bitowa
Jeżeli chodzi o częstotliwość to jeszcze nie wiem Smile

Skoro 8 wejść wystarczy a Mega2560 ma ich16, to temat można zamknąć.
Częstotliwości nie znasz? To nie wiesz do czego chcesz użyć tych ADC?

4067 nie zwiększy liczby przetworników tylko wejść. Pytasz o wejścia ale trzeba pamiętać, że zwiększenie ich liczby przez dodanie multipleksera analogowego, zmniejszy częstotliwość próbkowania. W przypadku AVR nie jest to prosty wzór Fsamplpwania / liczba wejść, bo po zmianie wejścia musi upłynąć trochę czasu zanim rozpocznie się samplowanie. Gdy używasz multipleksera wbudowanego w AVR wszystko jest jasne i opisane w nocie katalogowej (zdaje się + 13 cykli samlowania). Gdy multiplekser jest zewnętrzy zacznie się zabawa.
Kolejny problem (może nie) to nieliniowość kluczy AC. Jeśli problemem będzie nieliniowość, to różnica w cenie jest taka, że np 4051 kosztuje ok 1zł a dobrej klasy MAXim ponad 20zł.

Napisz co chcesz zbudować, łatwiej będzie pomóc, bo na razie to:
- masz uC z 16 wejściami adc, chcesz zwiększyć ich liczbę ale 8 wejść wystarczy - bzdura jak obietnice wyborcze, nie uważasz?
- nie wiesz jakiej częstotliwości samplowania potrzebujesz. Żart?
Nie powiedziałem że potrzebuję 8 wejść tylko zwiększyć o 8.
Chcę podpiąć do tego 18 czujników Sharp GP2Y0A02YK0F
(marzy mi się sterownik podświetlenia schodów) Jeżeli chodzi o częstotliwość to jeszcze nie wiem jaka mnie zadowoli bo jestem początkującym i szukam informacji
Stron: 1 2 3