Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Arduino Mega 2560 nie łączy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
moje arduino nie łączy się z komputerem.  System cały czas wywala dźwięk sygnalizujący podłączenie do komputera (ok. 1 raz na sek.), mimo iż ardu jest cały czas wpięte. Kontroler jest nowy, dopiero co wyjęty z pudełka. Sprawdziłem i WYBRAŁEM dobrą płytkę i port w programie.
No ale coś więcej możesz podać? daj wyciąg z "DX.Diag", sprawdź w menedżerze urządzeń czy wgl widzi płytkę, zobacz czy wgl płytka dostaje zasilanie (sprawdź miernikiem piny 5V, 3,3V i GND) i jeśli masz możliwość podepnij ją albo z zewnętrznego źródła zasilania lub np z power banka albo ładowarki sieciowej i sprawdź reakcje albo zobacz u kogoś na innym komputerze Smile
(19-11-2018, 23:54)ToMiX napisał(a): [ -> ]No ale coś więcej możesz podać? daj wyciąg z "DX.Diag", sprawdź w menedżerze urządzeń czy wgl widzi płytkę, zobacz czy wgl płytka dostaje zasilanie (sprawdź miernikiem piny 5V, 3,3V i GND) i jeśli masz możliwość podepnij ją albo z zewnętrznego źródła zasilania lub np z power banka albo ładowarki sieciowej i  sprawdź reakcje albo zobacz u kogoś na innym komputerze Smile
Na razie mogę powiedzieć tyle że podpinałem płytkę do wszystkich portów w dwóch komputerach i każdy z nich nie wykrywa płytki. Przy pierwszym podłączeniu do każdego z nich wyświetla się komunikat że nie wykryło sterowników dla tego urządzenia. Samo IDE reinstalowałem chyba już z 5 razy razem ze wszystkimi driveremi. Ardu potpiołem też do przetwornicy USB na 12V. Stan diód: 
L- świeci się cały czas
ON- świeci się cały czas
TX- nie świeci
RX- nie świeci
Napisałem też do supportu Arduino dowiedzaiłem się że może pomóc wypalenie botloadera.
To tyle ile wiem na ten moment.
Jeśli Windows Ci pika to znaczy, że coś nie łączy, a z tego wynika że nie mogłeś wybrać właściwego portu COM, bo on się pojawia i znika. Kabel wymieniłeś? Jak nie działa na kilku portach USB kilku komputerów i sprawdzałeś z 3 przewodami to wyślij na reklamację (jeśli oryginał) lub masz gwarancję. Wgranie bootlodera nic nie da, po pierwsze trzeba mieć programator (najlepiej mieć i tak, i nie jedno tylko kilka arduino). To czy widzi podłączoną płytkę jako port COM wynika z mostka UART-USB, to chip przy porcie USB (w oryginale zwykle atmega16u2, w klonach CH340), a bootloader wgrywa się do procesora głównego płytki, w mega jest to ATMEGA2560. Jak masz UNO z chipem wciskanym w gniazdo THT to możesz go sobie nawet wyjąć, a płytka i tak po podłączeniu grzecznie pokaże się jako port COM.. Jak widać klony wcale nie są takie złe - w cenie oryginału MEGA można sobie kupić klony MEGA, UNO i z 5 nano, a do tego jeszcze paczkę kabli USB i programatorów USBASP. A że nie robią tego w PL to już obojętne mi czy zarobi Włoch, Amerykanin czy Chińczyk. Mając więcej urządzeń łatwiej dojść do sedna czego to jest wina.
Moim zdaniem też najlepiej wymienić, z początku myślałem że to kwestia softu twojego PC albo nawet kwestia kabla gdyż czasami jest jakiś dziwny błąd na kopiach Windowsa występuje na niektórych przewodach które zazwyczaj są nie oryginalne . Jak masz paragon z dowodem zakupu, myślę że dane z email też mogą wystarczyć i być podstawą zakupu ws. reklamacji śmiało odeślij o poproś o nową Smile

Co ciekawe miałem już taki przypadek z mikrofonem kardoidalnym firmy TRUST Smile

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
Kabel i wszystkie porty sprawdzałem także na uno. Więc to raczej coś z płytką.
To odeślij czy tam oddaj stamtąd skąd kupiłeś i daj znać czy uznali ci reklamację bo sam jestem ciekaw co i jak

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka