Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Expander PCF 8574
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam,mam problem tylko nie wiem z czym
Wpisuje program:
# include <PCF8574.h>
# include <Wire.h>

PCF8574 expander;

void setup ()
{
 expander.begin (0x20); 
expander.pinMode (4,OUTPUT);
}
void loop()
{
expander.digitalWrite (4,HIGH);
delay (500);
expander.digitalWrite (4,LOW);
}
Po czym kompiluje i wyskakuje 
błąd że nie wstawiłem nawiasow
PCF8574 expander ();
Wstawiam nawiasy kolejny błąd :
exit status 1
rejestr for memento 'begin' in 
'expander' of non-class
tyle 'PCF8574'
No i nie mam pojęcia o co chodzi
Widziałem kilka przykładów na Internecie
Wszystkie są bardzo podobne
Ale w każdym te same błędy 
Proszę o porady
Kod przepisywałeś czy wklejałeś?
Chyba masz spację w "PDF 8574".
Zainstaluj bibliotekę w Arduino do tego modułu i uruchom kompilowanie załączonego do niej przykładu. To co pokazujesz na ekranie nie jest testowanym kodem, są nawet literówki w wyrazach.
Wygląda to na błąd biblioteki czy # include <PDF 8574.h> masz takie jak tu, czy koloru niebieskiego?
Serio tylko u mnie na ekranie jest PDF jako biblioteka do modułu PCF?
(04-12-2018, 13:49)adix napisał(a): [ -> ]Wygląda to na błąd biblioteki czy # include <PDF 8574.h> masz takie jak tu, czy koloru niebieskiego?

include zielone
PCF8574.h czerwone
(04-12-2018, 16:43)kaczakat napisał(a): [ -> ]Serio tylko u mnie na ekranie jest PDF jako biblioteka do modułu PCF?

Pisałem z telefonu pomyłka już poprawilem
(04-12-2018, 00:50)es2 napisał(a): [ -> ]Kod przepisywałeś czy wklejałeś?
Chyba masz spację w "PDF 8574".

Kody przepisywalem z trzech różnych filmików 
z każdym ten sam błąd u mnie a u nich działa
(04-12-2018, 02:49)kaczakat napisał(a): [ -> ]Zainstaluj bibliotekę w Arduino do tego modułu  i uruchom kompilowanie załączonego do niej przykładu. To co pokazujesz na ekranie nie jest testowanym kodem, są nawet literówki w wyrazach.

Zainstalowałem przykłady przechodzą  kompilację 
jest ok. Tylko chciałem coś innego więc wpisałem  kod z filmików , zrobiłem krok po kroku jak radzili no i nic . Biblioteki z ich linków miały błąd kompilacji dla Arduino leonardo . Dopiero gdy ściągnąłem ze strony arduino biblioteki przechodzą  kompilację ale pojawiają się inne błędy opisywane wcześniej. 
Zastanawiam się  nad ściągnięciem starszej wersji programu .
To tak jakbyś się zaczął uczyć chińskiego i gdzieś nie dostawisz kropki i wychodzi inny wyraz. Człowiek jeszcze zrozumie o co chodzi, ale w programowaniu nie możesz robić literówek. Dlatego po prostu potrzeba treningu i wielu godzin pisania prostych kodów by nie robić głupich błędów. A jak masz zaświadczenie o dysleksji to albo nad tym pracuj, albo rozejrzyj się za forum o wędkowaniu.
Stron: 1 2 3