Arduino Polska Forum

Pełna wersja: ESP8266 odczyt bufora serial.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Czy jest możliwość odczytu bufora pamięci portu bez usuwania w nim danych? funkcja serial.peek() odczytuje jeden bajt a ja potrzebuje odczytać 8 bajtów.  Lub czy jest możliwość odczytania i zapisania z powrotem.

Na ESP jest mały program i dodatkowo chce wysyłać dane odbierane UTAR przez Wifi UDP i mam konflikt jedno czyści dane dla drugiego.
Jak jedno czysci drugie?
Pokaz kod..bo wydaje mi sie ze cos mieszasz w zeznaniach..
Odczytac mozesz wszystko,zapamietac tez, ale z twojego pytania wynika ze cos zle rozumiesz jak to dziala,albo masz jakis kod i nie do konca wiesz co robi..

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Bufor raczej jest czyszczony automatycznie bo inaczej by go brakło. Dane może i tam są jeszcze dopóki nie zostaną nadpisane nowymi, ale wskaźniki (głowa i ogon węża) zostają automatycznie przesunięte tak by zwalniać miejsce po odczytanych danych. Po prostu przepisuj do swojego bufora i potem korzystaj ze swojego jak chcesz.
Dlaczego kodów nie mogę wrzucić?
[403] Forbidden : Dostęp zabroniony
Zapytanie odrzucone przez serwer. Nie masz dostępu do /newreply.php?tid=2705&processed=1 na tym serwerze.

You don't have permission to access /newreply.php?tid=2705&processed=1


Myślę czy nie prościej by było postawić software serial i połączyć je równolegle wtedy miał bym dwa porty i to samo by miały wykorzystał bym tylko RX. Ale ponoć taki port obciąża bardzo mikrokontroler.

Bo przerobić biblioteki ITEADLIB_Arduino_Nextion żeby korzystało z mojego bufora portu szeregowego będzie chyba ciężko.
Soft serial to nieporozumienie, użyj uC z większą ilością UART.
Skoro jednak chcesz aby "dwa programy" czy tały z jednego UART,zrób jak napisał @kaczakat.
Kod wklej jak zwykły tekst, znaczniku CODE na tym forum to nieporozumienie.
Coś się posypało jako tekst też nie mogę wyskakuje ten sam błąd.  Jakaś ochrona czy coś??

Jak to przerobić by Nextion czytało z mojego bufora? lub tak jak wyżej.

W moim kodzie chodzi o funkcje loop.
(09-12-2018, 13:59)Jarewa0606 napisał(a): [ -> ]Coś się posypało jako tekst też nie mogę wyskakuje ten sam błąd.  Jakaś ochrona czy coś??
Na tym forum "to norma".

(09-12-2018, 13:59)Jarewa0606 napisał(a): [ -> ]Jak to przerobić by Nextion czytało z mojego bufora? lub tak jak wyżej.
Nextion ? Dużo lepszy i tańszy jest wyświetlacz ze sterownikiem FT8xx.

(09-12-2018, 13:59)Jarewa0606 napisał(a): [ -> ]W moim kodzie chodzi o funkcje loop.

Od "nadmiaru" komentarzy głowa mnie rozbolała. Po prostu nie chce mi się przez godzinę dochodzić co do czego. Skomentuj kod jak należy to go przeanalizuję.
W oryginalnych bibliotekach do UART nie da się odczytywać bez "kasowania". Po prostu by był porządek są dwa wskaźniki (indeksy tablicy) w buforze i po odczytaniu znaku jeden przesuwa się za odczytany, a po zapisaniu drugi przesuwa się na wolny byte do zapisu (komórkę w buforze). Peek odczytuje tylko spod indeksu ogona. Musiałbyś zaingerować w te biblioteki lub w biblioteki wyświetlacza, informacja o lokalizacji bufora w pamięci i wartości indeksów są dostępne tylko dla funkcji z biblioteki. Jak ESP nie ma za wiele do roboty to można też użyć softowego uarta lub zmienić płytkę na ESP32.
A da się zmusić bibliteki nextion by korzystały z mojego bifora serial ?? w NexConfig jest " #define nexSerial Serial"





poprawiłem komentarze
(09-12-2018, 19:44)Jarewa0606 napisał(a): [ -> ]A da się zmusić bibliteki nextion by korzystały z mojego bifora serial ??
Da, pytanie czy potrafisz?


Takk się zastanawiam, co budujesz? Jak to ma działać? Czy te kombinacje z serial sa niezbędne?
Stron: 1 2 3