Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Bluetooth do radia samochodowego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dobrej godziny. Mam pomysł na dodanie(przylutowanie) do swojego starego radia (mianowicie ford car radio 6000cd RDS E-O-N) modułu bluetooth hc-06. Ale nawet nie wiem z czego zacząć, czy potrzebuje do tego Arduino NANO lub coś jeszcze czy ten moduł sam da rady odbierać i przekazywać dane ? czy można go zaprogramować tak aby on działał jak słuchawki bluetooth? 

Jednym słowem - pomocy bo nawet nie znam od czego zacząć. Dla mnie Arduino coś zupełnie nowe.


W plikach jest zdjęcia modułu oraz złącza radio.
HC-06 nie służy do przesyłania dźwięku i nie możesz go do tego użyć. Można podłączyć jakiś moduł BT jak chcesz do radia przesyłać dźwięk z telefonu, ale to na pewno nie będzie nic z tych "arduinowych" BT.
Najprościej to kupujesz coś pokroju:
KLIK


Zasilanie 5V lutujesz do USB (koniecznie przez przetwornicę separująca), jacka wywalasz i wlutujesz kable sygnałowe dźwięku (ekranowane - ekran musi być oddzielony elektrycznie od uziemienia auta).

Ja u siebie w jednym radiu wlutowałem się zamiast stacji AM ale jakość nie była wdg mnie zadowalająca więc przelutowałem się zamiast kasety - i tutaj przyda Ci się arduino bo w moim przypadku radio wykrywało czy jest kaseta i czy się kręci Smile

Możesz to obejść inaczej i po prostu przeciać ścieżki od głowicy ale zostanie ci szum mechanizmu całego, ja go wywaliłem i uC oszukuje bezczelnie moje radio że kaseta jest mimo że jej nie ma, jakość ? Bardzo dobra.

Chyba że mowa o zastąpieniu na przykład lasera, analogicznie to się da zrobić, ale ja wolałem CD zostawić
Mam coś takiego https://allegro.pl/odbiornik-dzwięku-blu...21730.html, nie trzeba żadnego Arduino jeśli jest wejście AUX. Choć ja używam do wieży, nie w aucie.
(11-12-2018, 01:03)kaczakat napisał(a): [ -> ]Mam coś takiego https://allegro.pl/odbiornik-dzwięku-blu...21730.html, nie trzeba żadnego Arduino jeśli jest wejście AUX. Choć ja używam do wieży, nie w aucie.

Nie zdziwiłbym się gdyby to było to samo co ja wysłałem ale po prostu w obudowie Smile
Arduino się rpzydaje tak jak pisalem tylko by oszukać kasetę, no i sam moduł zastosowany w odbiorniku obsluguje komendy AT, tyle że chyba bezsens Smile
OK. Dodam szczegółów.

Ja bym chciał zostawić CD, i podłączyć tak, aby radio (ten BT przylutowany), widział jako dodatkowy CD chenger, który jest przewidywany w tym modelu radia. po prostu potrzebuje coś, co będzie pracować w parze z radio. Żeby w razie potrzeby można było przełączyć na radio albo CD, albo BT.

Jeszcze dołączam schemat wyjścia radia(wyjście właściwe te które 12pinowe (D) ) dla tam tego CD Chengera. Bardzo by mi pomogło jeżeli by ktoś zobaczył i powiedział czy sie tak w ogóle da, a może marnie sie zawracam głowę.
Tak da się, jak ogarniesz transmisję zmieniarki.
Prościej jednak będzie ci kupić Yatour i moduł Bluetooth do niego.