Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Połączenie z internetem w miejscu bez internetu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej, jestem świeży tutaj jak i w arduino (stworzenie stacji pogodowej na 3 czujnikach to każdy umie).

Od razu przejdę do meritum: jak najlepiej/najwygodniej/najszybciej/najtaniej podłączyć arduino do internetu gdzie nie ma internetu? 
Chodzi o to, chciałbym zrobić płytkę zbierającą informacje o wilgotności, temperaturze etc. i udostępniała te informacje, co bym mógł je w każdym miejscu sprawdzić.
Teraz bardziej szczegółowo. Generalnie sprzęt ma się znajdować w garażu, gdzie jest sporo sprzętu, który wymaga ciągłej kontroli nad wilgotnością i temperaturą. Kilka razy dziennie trzeba to sprawdzić. Chcę ułatwić robotę ojcu i stworzyć takie cudo. Problem w tym, że w domu mam 3 routery WiFi (sic!) ale żaden nie sięga garażu. Kablem mógłbym puścić, z tymże kupić bym musiał około 100-120m kabla. I tu pies pogrzebany. Jaki pomysł, żeby pociągnąć internet do arduino w garażu?
Myślałem też o jakimś starym smartfonie z opcją Hotspotu WiFi i jakąś śmieszną kartą z play, gdzie internet byłby prędkości 128KB/s, jeśli to by wystarczyło, mam wszystko co trzeba.

Co o tym sądzicie?
Router 3G + ESP8266 x3
Jeśli wystawisz antenę Wi-Fi na zewnątrz budynku, to ESP w garażu spokojnie złapie sieć.
Protip: zasięg w ESP z anteną ceramiczną jest lepszy od tych z anteną drukowaną.