Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Infinity mirror clock
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam. Zaczynam przygodę z arduino. Na początek chciałem sobie zrobić zegar z lustrem. Zakupiłem części i robię zgodnie z filmem z YouTube. Przed wgraniem kodu do arduino uno trzeba ustawić zegar. Inaczej nie da się wgrać. Może ktoś pomoc co i w której linijce trzeba dodać by można było wgrać kod i uruchomić zegar? Link do filmu: 
https://youtu.be/JZmgodDWtmU
Z góry dziękuję za pomoc.
W której linijce?
Umieść kod na forum w postaci znaków Ascii a nie jakieś filmy przygodowe. Co to za moda z tymi filmami? Przepisałbyś z filmy 10000linii kodu?.
Kod jest za długi by dać w jednym poście. Tutaj można go pobrać
https://drive.google.com/file/d/0B6qvKRk...dLUG8/view
Ja mam rtc3231.
(16-01-2019, 11:05)Dextero napisał(a): [ -> ]Kod jest za długi by dać w jednym poście.
Daj pliki źródłowe w formie załącznika w kodach Ascii.

(16-01-2019, 11:05)Dextero napisał(a): [ -> ]Tutaj można go pobrać
https://drive.google.com/file/d/0B6qvKRk...dLUG8/view
Może znajdzie się ktoś kto zechce ściągać jakieś archiwa, rozpakowywać, DOMYŚLAĆ SIĘ o jakie linijki chodzi. Ja na to czasu nie mam.
Na filmie jest to wytłumaczone, jak instrukcja obrazkowa nie wystarcza to raczej będzie problem to opisać. Nie jest tak, żr nie da się wgrać, po prostu zegar nie będzie ustawiony, ustawiasz go tylko tym szkicem "SET TIME" pokazanym na filmie. Wgrywasz ten szkic do UNO, zgodnie z instrukcją w tym szkicu ustawiasz zegar (nie mam go, zwykle wysyłasz jakąś linijkę cyfr YYMMDDwHHMMSS gdzie jak łatwo się domyśleć każde dwie oznaczają ROK-MIESIĄC-DZIEŃ-w-GODZINA-MINUTY-SEKUNDY, czekasz z telefonem aż ta godzina wybije, wciskasz enter by wysłać i ustawić zegar, zegar masz ustawiony, potem wgrywasz właściwy szkic projektu, który już tylko odczytuje czas z zegara.
(16-01-2019, 13:49)kaczakat napisał(a): [ -> ]Nustawiasz go tylko tym szkicem "SET TIME" pokazanym na filmie. Wgrywasz ten szkic (...) czekasz z telefonem aż ta godzina wybije, wciskasz enter by wysłać i ustawić zegar, zegar masz ustawiony, potem wgrywasz właściwy szkic projektu, który już tylko odczytuje czas z zegara.
Chore jak wszystkie programy na Arduino. Autorowi programu nie chciał się dodać komendy ustawiania czasu np przez UART czyl z terminala. Nie chciało a może nie potrafił tego zrobić?

Co jest wart taki program? Podarowałbym komuś zegarek i ten ktoś będzie przychodził do mnie co miesiąc abym ustawił mu czas, bo zegarek się rozjechał? Jak nie co miesiąc, to dwa razy w roku bo nastąpiła zmiana czasu bo naturalnie automatyczna zmiana czasu to granica nie do przekroczenia :-)
Nie zawracał bym sobie głowy takim badziewiem ale...ale znalezienie lepszego softu na Arduino pewnie jest niemożliwe.Trzeba więc znaleźć dobry program w C, przystosować do beznadziejnego Arduino, zmodyfikować ale...ale prościej, szybciej, napisać dobry soft bez bibliotek a tym bardziej pseudo IDE Arduino.
Kod z załącznika próbowałem wgrać do arduino uno.
(16-01-2019, 14:20)Dextero napisał(a): [ -> ]Kod z załącznika próbowałem wgrać do arduino uno.
Próbowałeś i co?

Czy jak masz awarie w samochodzie, to zostawiasz u mechanika, mówisz "nie działa" i wychodzisz, czy opisujesz co nie działa?
Podobnie u lekarza, wchodzisz i mówisz tylko "chory jestem" czy opisujesz objawy choroby"

Jak myślisz, skoro uważa się, że programistom należy płacić 4 a nawet 10 razy mniej niż lekarzom (w praktyce mniej niż kopaczom dołów), to dodatkowo należy od nich wymagać sztuki wróżenia?
(16-01-2019, 14:24)es2 napisał(a): [ -> ]
(16-01-2019, 14:20)Dextero napisał(a): [ -> ]Kod z załącznika próbowałem wgrać do arduino uno.
Próbowałeś i co?

przy weryfikacji występuje błąd


Arduino:1.8.8 (Windows 10), Płytka:"Arduino/Genuino Uno"

C:\Program Files (x86)\Arduino\arduino-builder -dump-prefs -logger=machine -hardware C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware -tools C:\Program Files (x86)\Arduino\tools-builder -tools C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -built-in-libraries C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries -libraries C:\Users\Grzegorz\Documents\Arduino\libraries -fqbn=arduino:avr:uno -ide-version=10808 -build-path C:\Users\Grzegorz\AppData\Local\Temp\arduino_build_367123 -warnings=none -build-cache C:\Users\Grzegorz\AppData\Local\Temp\arduino_cache_578750 -prefs=build.warn_data_percentage=75 -prefs=runtime.tools.avrdude.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avrdude-6.3.0-arduino14.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.arduinoOTA.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.arduinoOTA-1.2.1.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avr-gcc.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avr-gcc-5.4.0-atmel3.6.1-arduino2.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -verbose C:\Users\Grzegorz\Documents\Arduino\libraries\Clockcode\Code\Clock_with_rtc3231\Clock_with_rtc3231.ino
C:\Program Files (x86)\Arduino\arduino-builder -compile -logger=machine -hardware C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware -tools C:\Program Files (x86)\Arduino\tools-builder -tools C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -built-in-libraries C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries -libraries C:\Users\Grzegorz\Documents\Arduino\libraries -fqbn=arduino:avr:uno -ide-version=10808 -build-path C:\Users\Grzegorz\AppData\Local\Temp\arduino_build_367123 -warnings=none -build-cache C:\Users\Grzegorz\AppData\Local\Temp\arduino_cache_578750 -prefs=build.warn_data_percentage=75 -prefs=runtime.tools.avrdude.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avrdude-6.3.0-arduino14.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.arduinoOTA.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.arduinoOTA-1.2.1.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avr-gcc.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avr-gcc-5.4.0-atmel3.6.1-arduino2.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -verbose C:\Users\Grzegorz\Documents\Arduino\libraries\Clockcode\Code\Clock_with_rtc3231\Clock_with_rtc3231.ino
Using board 'uno' from platform in folder: C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\avr
Using core 'arduino' from platform in folder: C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\avr
Detecting libraries used...
"C:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\tools\\avr/bin/avr-g++" -c -g -Os -w -std=gnu++11 -fpermissive -fno-exceptions -ffunction-sections -fdata-sections -fno-threadsafe-statics -Wno-error=narrowing -flto -w -x c++ -E -CC -mmcu=atmega328p -DF_CPU=16000000L -DARDUINO=10808 -DARDUINO_AVR_UNO -DARDUINO_ARCH_AVR "-IC:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\cores\\arduino" "-IC:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\variants\\standard" "C:\\Users\\Grzegorz\\AppData\\Local\\Temp\\arduino_build_367123\\sketch\\Clock_with_rtc3231.ino.cpp" -o nul
Clock_with_rtc3231:7:79: error: FastLED.h: No such file or directory

compilation terminated.

exit status 1
FastLED.h: No such file or directory
Masz napisane w czym problem " FastLED.h: No such file or directory".
Stron: 1 2