Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Arduino i bootloader - dziwnie programuje
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie,
zaprojektowałem i złożyłem moduł do pomiaru temperatury z dwóch termopar typu K w oparciu o dedykowany adc (MAX31855). Mam jednak problem z wgraniem właściwego bootloadera.
Jak widać na schemacie umieściłem na płytce CH340G i am328P, czyli właściwie układ powinien działać jak arduino nano. Po wgraniu bootloadera "ATmegaBOOT_168_atmega328.hex" z katalogu arduino i ustawieniu fusów jak na fotce poniżej program wgrywa się tylko raz, kolejne próby kończą się fiaskiem. Miga led TX, uC nie chce odbierać programu z CH340. 
Czy ktoś z kolegów spotkał się z takim problemem? Jaki bootloader załadować aby układ pracował?
Oczywiście ten problem nie dyskwalifikuje układu, mogę programować przez ISP. Jest to niestety dość czasochłonne... 
Pozdrawiam.
Wgranie bootlodera z Arduino IDE od razu ustawia fuse tak jak powinno być, więc może nie kombinuj za bardzo tylko zrób to z Arduino IDE. Poza tym ostatnio zmienili bootloader do Nano i nie wiem, który wgrywasz. Nowy jest identyczny jak w UNO i ma inne ustawienia fuse ( u mnie odczytane z NANO LF=FF, HF=DA, ExF=FD) Na wszelki wypadek lepiej wgraj ten od UNO, jest szybszy, mniejszy, nie ma problemów z WDT (może masz w swoim programie?) i najprościej z Arduino IDE. Autoreset dobrze działa?