Arduino Polska Forum

Pełna wersja: WeMos d1 mini
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Niedawno zamówiłem płytkę WeMos d1 mini ESP8266. Kupiłem to z dwóch powodów. 
  1. Można go programować pzez arduino IDE
  2. Ma modół ESP8266
    Ponoć trzeba wejść Plik -> Preferencje a potem wpisać w okni Dodatkowe adresy URL http://arduino.esp8266.com/stable/packag...ndex.jsoni potem w Narzędzia -> Płytka -> Menadżer płytek i powinno po wpisaniu wemos wyskoczyć okno do pobrania ale mi wyskakuje to(na zdjęciu).Proszę  o pomoc, nie znam się na WeMos i potrzebuje pomocy. Pozdrawiam!



Zauważ, że wpisałeś inny link, a burzy się, że nie może czegoś innego (wypisał komunikat o standardowych płytkach z Arduino.cc). W pole na górze managera płytek wpisz 8266 i być może znajdzie to czego szukasz, wybierz, zainstaluj (2.4.2 jest dość długo, właśnie się pojawiła wersja 2.5 - jak chcesz testować nowe, to przygotuj się na nieznane nikomu porażki), potem szukaj w płytkach ESP swojego Wemos. Może zablokowałeś Arduino w firewall i nic nie może pobierać, ale to już problem z windowsem.
(09-02-2019, 00:27)kaczakat napisał(a): [ -> ]Zauważ, że wpisałeś inny link, a burzy się, że nie może czegoś innego (wypisał komunikat o standardowych płytkach z Arduino.cc). W pole na górze managera płytek wpisz 8266 i być może znajdzie to czego szukasz, wybierz, zainstaluj (2.4.2 jest dość długo, właśnie się pojawiła wersja 2.5 - jak chcesz testować nowe, to przygotuj się na nieznane nikomu porażki), potem szukaj w płytkach ESP swojego Wemos. Może zablokowałeś Arduino w firewall i nic nie może pobierać, ale to już problem z windowsem.
Inny link? Jaki powinien być? Jak wpisuje to nie działa. Dzięki za podpowiedź. Spróbuję coś zrobić.
Serio nie widzisz różnicy w zaznaczonym w kółku na czerwono linku a tym do ESP?
Nie zauważyłem  ale to i tak dużo nie zmienia. Co musiał bym zrobić w takiej sytuacji?
Isc do okulisty zalecam...
To zależy, komunikat może świadczyć, że Arduino w ogóle nie łączy się z Internetem bo NIC nie ściąga, nawet wbudowanych w Arduino płytek, a to jest problem Windows, odblokuj mu firewall, może włącz Internet czy co tam macie na swojej planecie.
Wyłączałem firewall'a ale to nic nie daje. Może jak przywrócę ustawienia fabryczne.
Sprawdź po prostu czy Arduino łączy się z Internetem, jedno miejsce to manager płytek, drugie to jeszcze manager bibliotek. Spróbowałeś w ogóle wyszukać to ESP w płytkach?
Tak, dzięki za pomoc problem rozwiązałem formatując komputer.
Pozdrawiam!