Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Arduino z debuggerem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,

na codzień pracuje w c# więc jestem przyzwyczajony do debuggera. Szukam wersji arduino która będzie pozwalała mi na debugowanie. Wczoraj znalazłem Arduino zero pro z EDBG ale nie jest już nigdzie do kupienia. Odpisali mi z Botland że już nie będzie go i nie mają żadnego innego z EDBG. Czy jest jakiś nowy model który pozwoli mi na debugowanie?

Pozdrawiam,
Dominik
Kup sobie Atmel-ICE,  zainstaluj Atmel Studio 7 (+ ewentualnie nakładka Arduino do AS7) i możesz sobie debagować. Są też płytki z wbudowanym debagerem, nie są to typowe Arduino, bo komu takie fanaberie są potrzebne Big Grin. Do wyboru Atmega328P, Atmega328PB, Atmega168PB i wiele innych serii Xplained: link .
Ok dzięki za info.
(12-02-2019, 09:15)dnf napisał(a): [ -> ][size=medium]na codzień pracuje w c# więc jestem przyzwyczajony do debuggera. Szukam wersji arduino która będzie pozwalała mi na debugowanie.
Druga osoba (pierwszą jestem ja) na tym forum, która potrzebuje debugera :-)
Rozwiązanie programowe już dostałeś co do sprzętu. Małe AVR mają DebugWire, który bywa kapryśny. Najtańszy debuger to chyba Dragon sam sprawdź ile kosztuje :-) Tanio będzie z JTAG ale ten mają tylko większe AVR.