Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Problem z D1 mini
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć, nie mogę odczytać temperatury za pomocą D1 mini. Układ zapisuje dane na serwerze ale nie wiem co zrobić aby odczytać temperaturę. Na Arduino Uno poprawnie pokazuję temeraturę. Pomóżcie mi co robię nie tak.  Oto kod:
Kod:
#include <OneWire.h>
#include <DallasTemperature.h>

#define ONE_WIRE_PIN D2

OneWire oneWire(ONE_WIRE_PIN);
DallasTemperature sensors(&oneWire);

void setup() {
 Serial.begin(115200);
}

void loop() {
 sensors.requestTemperatures();
 Serial.println(sensors.getTempCByIndex(0));
 delay(1000);
}
Czujnik na pewno podpięty pod D2? Bo ze zdjęcia wynika inaczej.
(05-03-2019, 21:11)Robson Kerman napisał(a): [ -> ]Czujnik na pewno podpięty pod D2? Bo ze zdjęcia wynika inaczej.

Dziękuję za odpowiedź. Tak podpięty pod D2 i mam nadal cały czas -127. Masz jakiś jeszcze pomysł dlaczego to nie działa?
D2 nie jest jednoznacznym oznaczeniem, trochę pomieszali z nimi w różnych wersjach płytek, to może być jedna przyczyna. Na tej płytce D2 to IO4, zmień sobie na "#define ONE_WIRE_PIN 4". A druga to rezystor, nie można włożyć jakiegoś, ma być w okolicach 5k, zmierz swój.
(05-03-2019, 23:21)kaczakat napisał(a): [ -> ]D2 nie jest jednoznacznym oznaczeniem, trochę pomieszali z nimi w różnych wersjach płytek, to może być jedna przyczyna. Na tej płytce D2 to IO4, zmień sobie na "#define ONE_WIRE_PIN 4".  A druga to rezystor, nie można włożyć jakiegoś, ma być w okolicach 5k, zmierz swój.

Dziękuję to co napiałeś z #define ONE_WIRE_PIN 4 działa. Skąd wiedziałaś, że D2 ma takie oznaczenie? Chciałbym to wiedzieć, żeby w przyszłości samemu rozwiązywać takie problemy Smile
Wystarczy w google wpisać "cośtamcośtam pinout" i pooglądać obrazki, wybrać podobny, zapisać grafikę na dysku i masz... Oczywiście gwarancji nie ma, że ktoś, kto coś napisał w Internecie miał rację, można też wydrukować sobie zmienną D2 i dowiesz się jaki numer pinu kryje w definicji płytki, którą masz wybraną. Jak nie jestem pewien, czy dany pin to TEN pin można podłączyć mu led i pomigać, proste i stanowi ostateczne potwierdzenie.
(06-03-2019, 21:17)kaczakat napisał(a): [ -> ]Wystarczy w google wpisać "cośtamcośtam pinout" i pooglądać obrazki, wybrać podobny, zapisać grafikę na dysku i masz...  Oczywiście gwarancji nie ma, że ktoś, kto coś napisał w Internecie miał rację, można też wydrukować sobie zmienną D2 i dowiesz się jaki numer pinu kryje w definicji płytki, którą masz wybraną. Jak nie jestem pewien, czy dany pin to TEN pin można podłączyć mu led i pomigać, proste i stanowi ostateczne potwierdzenie.

Dzięki wielkie