Arduino Polska Forum

Pełna wersja: sterownik dla pupila
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Każde urządzenie pomiarowe kłamie, a im tańsze tym bardziej. Można zrobić wzorcowanie ale jak masz kompletne urządzenie - tak dla żartu, takie coś kosztuje około 200zł za standardowe punkty i + 50 za każdy dodatkowy. Osobno termometr i osobno higrometr. Jak jesteś w okolicy czujnika, czujnik jest przy komputerze, blisko uC na płytce Arduino - to wszystko ma znaczenie. LM35 po prostu źle używasz lub jest uszkodzony.
Hej.
Rozumiem całkiem waszy wątpliwości co do zamawiania z aliexpress, ale może macie jednak jakichś zaufanych sprzedawców, którzy dostarczają działający sprzęt?
Nie wiem czego oczekujesz, chińskie czujniki mogą być tak samo dokładne jak "niemieckie", pewnie i tak robione w tej samej fabryce. Nie oczekuj od czujnika za 0.5$ takiej samej dokładności jak miernika za 500zł, chcesz większej dokładności to schowaj DHT11 głęboko w szufladzie i kup chociaż jakiś za 3$ - DHT22, BME280 lub Si7021. Zanim zamówisz możesz też rozeznać się w Google, ludzie robią wzorcowania, porównania różnych typów i publikują to na blogach, na pewno widziałem gdzieś porównanie tych czujników.
To że LM35 pokazuje Ci 150-300 stopni to też nie musi być wina czujnika czy Chińczyków tylko Twoje umiejętności.
Na Aliexpress po prostu sprawdzam poziom ocen sklepu, unikam kupowania gdy jest poniżej 98%, czytam też wpisy klientów. Po otrzymaniu przesyłki jest jeszcze 10 dni na potwierdzenie odebrania, potem 15 dni na zgłoszenie reklamacji. Mnie zdarzyło się parę razy, opisuję problem, wrzucam zdjęcia i film, na razie oddawali kasę nawet za zaginione przesyłki bez śledzenia. Poziom problematycznych zakupów oceniam poniżej 5% a i tak kasa zwrócona, na Allegro można o takiej obsłudze klienta pomarzyć. Spory minus to czas dostawy nawet powyżej 60dni.
Stron: 1 2 3