Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Jakie arduino kupić
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Pierwszy post, więc jeśli coś nie tak to proszę o konstruktywną krytykę. O elektronice wiem tyle ile szkoła mnie informatyczna mnie nauczyła, więc może być niewiele.

Nie wiem czy znacie takie rozwiązanie jak nightscout.pl. W skrócie, strona pomaga zrobić monitoring do pompy insulinowej. Ostatnio pomagałem to poskładać dla dzieciaka nowego sąsiada bo bez tego rodzice muszą wstawać do niego w nocy, a jak to bywa z dziećmi, w dzień też nie jest im łatwo cały czas nad nim czuwać i chcieli takie coś. Zrobiłem i jakoś działa, ale jest to rozwiązanie według mnie mało praktyczne bo trzeba mieć cały czas podłączony do telefonu USB dongle.

[Obrazek: veo01.PNG]


Sami widzicie, że wygląda mało praktycznie, szczególnie dla dziecka, które ma niespożyte pokłady energii.

Chwilę myślałem nad zastępstem i czy będę w stanie zrobić zamiennik do tego. Wymyśliłem, że może dałoby się na bazie arduino zrobić box, który czyta dane na częstotliwości 868MHz i przesyła je bluetoothem do telefonu zamiast tego USB dongle.

Musi to mieć pewnie własną baterię, którą można ładować ładowarką od telefonu. Wiadomo, że zależy mi na jak najmniejszym wymiarze projektu. Cena chyba jest rzeczą drugorzędną.

Nie wiem jakie arduino kupić, a jeśli chodzi o moduły to znalazłem takie jaki mi podpowiada google:

https://pl.farnell.com/microchip/mrf89xa...1997876159

https://allegro.pl/oferta/modul-bluetoot...yQQAvD_BwE


Nie wiem czy projekt nie jest zbyt ambitny jak na pierwszy raz, ale gra jest warta świeczki i chce spróbować.
A czy rodzice dziecka chcą by był królikiem doświadczalnym??

Taki projekt wymaga lata testów stabilności dopuszczenia bo odpowiada za życie człowieka.
Projekt jest bezpieczny bo sprzęt nie kontroluje pompy, tylko odbiera dane, które pompa i tak wysyła do czujnika na ramieniu. To taki sniffer pakietów i nic więcej.

Nie rozumiem tutaj stwierdzenia 'królik doświadczalny'. Można żyć bez tego ale opisałem jak to bywa uciążliwe.
Arduino stworzono i w praktyce nadaje się do prototypowania. Ja Arduino nie powierzyłbym nadzoru nad liczeniem liczby zadziałania spłuczki w kiblu. Jak chcesz urządzenie zbudować dobrze, zapomnij o Arduino.
Zacznij od założeń, co urządzenia ma robić, jakie zasilanie, ile czasu ma działać na baterii. Po tym dobierzesz uC odpowiedni do zastosowań a nie odwrotnie, dopasowujesz Arduino do zadania. Jak będziesz miał dużo samozaparcia, to za rok czy dwa dobrze zrealizujesz projekt.