Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Zapytanie konstrukcyjne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, przymierzam się do projektowania układu, muszę tylko rozwiązać jedną kwestię. 
Chcę mieć dwustronną komunikację z bazą danych. Tzn. zapisywać dane oraz sterować układem z poziomu strony www poprzez bazę danych i tutaj myślę czy wykorzystać: Moduł sieciowy Ethernet-Shield ENC28J60 czy esp ? 
Myślałem, mieć serwer w chmurze, a esp by się tylko odwoływał do strony i zarządzał bazą danych oraz pobierał dane sterujące. Czy jest to poprawny tok rozumowania ? 
Czyli w sumie Arduino + ESP
Może być tylko ESP jeśli ilość pinów I/O jest wystarczająca. ENC28J60 nie polecam, shieldy są raczej z modułem Ethernet WS5100 lub WS5500 i te są OK - jeśli bardzo chcesz mieć połączenie po kablu.
Myśle, że NodeMcu powinno w zupełności wystarczyć Smile
Rozumiem, niestety samo nodemcu może nie wystarczyć, będzie tam dużo komponentów i modułów. Czy jest możliwość Arduino + ESP ? W sensie takim, że pod arduino jest wszystko podpięte a esp tylko wykorzystuję do komunikacji z bazą danych i wysyłam do bazy i pobieram z bazy ?
Dokładniej mówiąc, czy może tak być np. że czujnik jest podpięty pod arduino, i dane z czujnika są wysyłane przez esp do bazy | i w drugą stronę z bazy pobiera esp przekazuje do arduino a tak to jest wykorzystywane do sterowania ?
Czy takie coś wchodzi w grę?
Jasne, że możesz tak użyć ESP. ESP może komunikować się z UNO (itp) przez UART, a niektóre płytki również przez SPI lub I2C. Przykłady do Master/SLAVE są wbudowane w Arduino.
To już lepiej sięgnąć po esp32 cenowo wyjdzie tosamo A możliwości sporo większe nie wspomnę 3xSPI i 2xI2C