Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Bibloteka APRS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam.

Poszukuje biblioteki do Odbioru(rozkodowania) ramek APRS. Dodam tylko że odbieram już dane i wyświetlam je na serialu oraz wyświetlaczu LED. Próbowałem zrozumieć bibliotekę libAprs  ale nie wiem jak jej wskazać moja zmienną w której jest przechowywana ramka danych Aprs.
(19-06-2019, 17:04)ALSEC napisał(a): [ -> ]Dodam tylko że odbieram już dane i wyświetlam je na serialu oraz wyświetlaczu LED. Próbowałem zrozumieć bibliotekę libAprs  ale nie wiem jak jej wskazać moja zmienną(...)
Nie widzę tej biblioteki w tym poście a szklaną kulę mi zarekwirowali, więc nie mogę się nią posłużyć. Herbaty nie pije, więc z fusów wróżyc nie mogę, cyganiki przesiedlili tak, że na ich pomoc nie mogę liczyć.
Jeśli więc nie umieścisz kodów źródłowych, szansa na to, ze ktokolwiek pomoże są nikłe (może Wróżbita Maciej? Próbowałeś?).
Załączam linka do biblioteki.  https://github.com/markqvist/LibAPRS

Dodam tylko aby było jasne że dane aprs odbieram dzięki oryginalnej bibliotece Ethernet  > AdvancedChatserver zawartej w programie do pisania szkiców.

Problem w tym że nie potrafię podzielić ciągu danych na poszczególne parametry. Dlatego myślałem nad zastosowaniem dodatkowo biblioteki LibAPRS ale nie wiem jakie komendy są w niej zastosowane i nie wiem jak "wskazać " zmienną w której przechowuje aktualne dane APRS.
(19-06-2019, 19:41)ALSEC napisał(a): [ -> ]Załączam linka do biblioteki.  https://github.com/markqvist/LibAPRS
Uważasz, że dobry fachowiec będzie miał ochotę po jakiś linkach szukać?
Jak nie dasz kodu na forum, to otrzymasz odpowiedź, w 90% od amatora, a jego pomoc może mieć różny poziom, od 120% do -100%.
Ale cóż, Twoja sprawa, ja w każdym razie nie będę tracił czasu na "ściąganie"
jaki (pewnie) ZIP, rozpakowanie itp, itd.
[/quote]

(19-06-2019, 19:41)ALSEC napisał(a): [ -> ]Dodam tylko aby było jasne że dane aprs odbieram dzięki oryginalnej bibliotece Ethernet  > AdvancedChatserver zawartej w programie do pisania szkiców.
j.w..


(19-06-2019, 19:41)ALSEC napisał(a): [ -> ]Problem w tym że nie potrafię podzielić ciągu danych na poszczególne parametry.
Bo nie znasz C/C++. Zacznij od kursu C/C++, bez tego, nie widzę sensu pomocy. Co z tego, ze stracę np godzinę, napisze co i jak (pewnie kolejna godzina) jak za dzień czy dwa kolejne pytanie w stylu "co robi volatile"? Takie podstawy sa opisane w KAŻDEJ książce o C/C++ i praktycznie w każdym kursie Arduino!

Po Twoich wypowiedziach wnioskuję (jak się mylę to sprostuj mnie), że nie znasz C, obejrzałeś kilka filmów na YT i uznajesz się za programistę. Czy jakbym obejrzał kilka filmów w operacji przeszczepienia nerki, to bez problemu bym mógł ją przeprowadzić? Jak sądzisz?
To czego powinieneś poszukać to parsowanie danych. Tu na forum wpisz w wyszukiwarce "SerialEvent", znajdziesz przykłady jak parsować dane z Serial od modemu GSM, wysyłane z PC do konfiguracji zegara, ustawiania zmiennych, z UDP itp. Akurat do APRS nic konkretnie nie kojarzę, ale robi się analogicznie.
Jak bym się znał to nawet nie zaglądał bym na te forum bo poco skoro wszystko bym wiedział. A jest tak że nie potrafię przeskoczyć tego problemu dlatego szukam pomocy
(20-06-2019, 01:20)ALSEC napisał(a): [ -> ]Jak bym się znał to nawet nie zaglądał bym na te forum bo poco skoro wszystko bym wiedział. A jest tak że nie potrafię przeskoczyć tego problemu dlatego szukam pomocy
"Jak bym się znał na medycynie, to nie pytałbym jak wyciąć pęcherzyk żółciowy."

Czy naprawdę tak ciężko zrozumieć, że aby coś zrobić trzeba mieć wiedzę w danym temacie?
Jeśli kolega ma z tym problem, a umie kłamać, obiecywać gruszki na wierzbie, to polecam startować na Wiejską. Swoją szosą, czemu sobie taką nazwę ulicy wybrali?
Nie życzę sobie abyś pomagał i brał udział  w postach mojego autorstwa.
Nie na tym forum polega aby negować wszystkich. NIE odpisuj mi/nie pozdrawiam
(20-06-2019, 10:02)ALSEC napisał(a): [ -> ]Nie życzę sobie abyś pomagał i brał udział  w postach mojego autorstwa.
Nie życzę sobie, aby JK rządził krajem ale na życzeniach sie kończy.
Jeśli moje wypowiedzi są niezgodne z regulaminem tego forum zgłoś to moderatorowi.

(20-06-2019, 10:02)ALSEC napisał(a): [ -> ]Nie na tym forum polega aby negować wszystkich.
Nie neguję, daje wskazówki. Nie szukaj "jeleni" jak na innych forach! Szukałeś, zostało pewnie tylko to i zrażasz wszystkich. Masz roszczeniowy charakter wypowiedzi.
Przeczytaj na spokojnie swoje wypowiedzi (daj przeczytać innym znajomym) i zastanów się, czy po skrawku tych informacji można pomóc.

(20-06-2019, 10:02)ALSEC napisał(a): [ -> ]NIE odpisuj mi/nie pozdrawiam
Ja pozdrawiam, odpisywał będę ale NA PEWNO gotowca nie dostaniesz.

PS
Miałeś szansę na pomoc, ale ją straciłeś. Cóż, DUMA POCZĄTKUJĄCEGO? Walcz więc sam!. Nie widzę możliwości abyś swoim postępowaniem spowodował aby ktokolwiek chciał pomóc!
For zabraknie, nie tylko krajowych ale i na całym Świecie!
Odpowiedz na moje pytanie znalazłem w tym wątku:
https://forum.arduinopolska.pl/watek-ser...nie-danych

Wklejam linka aby ten "trep" mógł się z nim zapoznać gdyż ma wiedze jedynie w hejtowaniu, a wiedza n/t ardunino widać mikra.
Stron: 1 2