Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Moduł Bluetooth HM10 Jak połączyć się?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam

Zakupiłem moduł HM10, wiem, że HC05, 06 są łatwiejsze w obsłudze , ale po fakcie dopiero doczytałem.
Wiem, że są klony i oryginalne, klony wymagają zmiany oprogramowania, żeby tel w ogóle je widział. Ja mam klona wgrałem soft do modułu HM10, zainstalowałem aplikacje na android Arduino Bluetooth Controller(HM10) i działa połączenie jest, wgrałem program i dioda zapala się i gasi. 
Nie mogę nawiązać komunikacji komendami z monitorem portu szeregowego jak to zrobić?
Połączenie jest przez aplikacje, ale nie mogę sparować go z tel widzi go, ale przy wpisywaniu kodu 1234 lub 0000 wyskakuje komunikat zły kod.
Zainstalowałem program RoboRemoFree chciałbym spróbować sterować serwem ale program nie widzi modułu tylko ten pierwszy program widzi mój moduł.
Problem rozwiązany, wystarczyło wpisać 000000 to jest domyślny kod dla Hm10 wszystko działa.
Jaki masz soft i telefon, że widzi? I jaki miałeś, że nie widział? Moduły AT-09, HM10 i wszystkie klony/edycje, jest do tego niestety wiele różnych softów, nawet klony oczywiście mają różne i każdy zachowuje się nieco inaczej, np. różna kolejność prędkości po UART, można się zdziwić ustawiając. Ale generalnie każdy udało się uruchomić, choć czasami Samsung S7 nie widzi modułu, S4 mini widzi, czasami na odwrót, a najczęściej działają specjalne programy do LE.
Kaczakat tak dokładnie telefon mój widzi, nie potrzebuje do tego dodatkowej aplikacji myślę, że każdy tel go wykryje ja mam huawei mate 10lite i stary Samsung też mi go wykrył. 
Ważne przy programowaniu z wiersza poleceń Windowsa dać 0 dla Uno i 1 dla Leonardo w zależności jakiej płytki używamy. Proszę soft.

https://drive.google.com/folderview?id=1...-5nA-h6g2h
Chyba właśnie w dwa moduły wgrałem ten soft, przynajmniej wersja 540. Paruje go w telefonie, ale komputer nie znajduje profilu serial port (W7). Zobaczę jeszcze kiedyś na W10.
Ja robiłem na win 8.1