Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Przekroczenie dostępnej pamięci
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wątek skopiowałem z działu Przywitania.
Robson.

Z zawodu jestem programistą. Z Arduino zetknąłem się kilka miesięcy temu i pierwsze kroki pokonałem bez trudu. Ostatnio zmieniałem komputer i wszystko musiałem instalować od nowa chciałem wrócić do moich próbnych projektów jakież było zdziwienie me gdy każda kompilacja kończyła się niepowodzeniem - przekroczeniem dostępnej pamięci nawet przykładowy szkic BareMinimum po kompilacji daje komunikat:"Szkic używa 43462 bajtów (12%) pamięci programu. Maksimum to 28672 bajtów.Zmienne globalne używają 149 bajtów (5%) pamięci dynamicznej, pozostawiając 2411 bajtów dla zmiennych lokalnych. Maksimum to 2560 bajtów".
Dodam, że kompilacja nie powodzi się w najwyższej wersji środowiska jak i nieco wcześniejszej (1.8.9)

Pusta funkcja setup()  i pusta loop()- już nic mniejszego napisać się nie da,Może ktoś spotkał się z takim problemem - bo jeżeli to nie zadziała to nie ma się co trudzić nad każdym innym projektem Huh
pozdrawiam serdecznie licząc na pomoc Wink 
Sławek
2.5kB RAM sugeruje płytkę Leonardo, ale to powinno być napisane, tak samo jaki Windows, po co snuć domysły. Zobacz co się dzieje dla UNO/NANO. Ściągnij sobie wersję w zip bez instalacji i zobacz czy problem się powtarza.