Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Silnik DC - Zawiesza arduino
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam.
  Mam silnik prądu stałego 12v, sterowany poprzez przekaźnik SSR FOTEK SSR-40 DD.
Bez podłączonego silnika SSR działa poprawnie, ale przy włączonym silniku arduino sie zwiesza.
Jak to rozwiązać ?
Co to znaczy się zawiesza. Ten "przekaźnik" jest na prąd zmienny, do stałego się nie nadaje. Nie wyłączy się po zaniku sterowania przy napięciu stałym.
FOTEK SSR-40 DD - jest na prąd stały.
FOTEK SSR-40 DA - jest na prąd zmienny.
Zawiesza się - Arduino przestaje odpowiadać.
Program.
Schemat.
Proszę.
(31-01-2020, 22:12)Michael0 napisał(a): [ -> ]FOTEK SSR-40 DD - jest na prąd stały.
FOTEK SSR-40 DA - jest na prąd zmienny.
Zawiesza się - Arduino przestaje odpowiadać.
No tak co do mostka masz rację. 
W programie zrób sobie miejsca kontrolne, w których będziesz "wyrzucał" sobie na konsolę info. Tym samym zobaczysz, gdzie Ci się "zawiesza" program. Zapewne jakieś zakłócenie przedostaje się do procesorka powodując nieprzewidzianą zmianę zmiennych itp. i nie wie co z tym zrobić.
Do silnika masz oczywiście osobny zasilacz?
Witam,
Po prostu zastosuj optoizolację.
Pozdrawiam
Jak to silnik szczotkowy to mocno sieje zakloceniami. Daj kondensatory na samym silniku. 10nF od kazdego bieguna do obudowy silnika i trzeci pomiedzy dwoma biegunami. Powinno pomoc.

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka
Hm a czy FOTEK nie posiada optoizolacji?
Witam
Jeśli kolega połączył masy modułu to tak jakby optoizolacji nie było. Objawy wskazują na brak separacji galwanicznej.
Pozdrawiam
Stron: 1 2