Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Wemos D1 zwiększenie ilości pinów cyfrowych i analogowych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cześć,
Mam prośbę jak mogę zwiększyć ilość pinów cyfrowych i analogowych w WEMOS D1?
Czy mogę użyć do zwiększenia pinów:
- cyfrowych (PCF8574)
- analogowych (16-kanałowy analogowy multiplekser - CD74HC4067)
?

Dziękuję za pomoc
Jak zaczniesz dokładać pinów to może taniej wyjdzie ESP32, chyba że to i tak będzie za mało. Analog w ESP8266 pozostawia wiele do życzenia, mam wrażenie że ten w AVR jest o niebo lepszy. W ESP32 jest już za to 12bitowy i dużo więcej pinów.
(20-02-2020, 00:49)kaczakat napisał(a): [ -> ]Jak zaczniesz dokładać pinów to może taniej wyjdzie ESP32, chyba że to i tak będzie za mało. Analog w ESP8266 pozostawia wiele do życzenia, mam wrażenie że ten w AVR jest o niebo lepszy. W ESP32 jest już za to 12bitowy i dużo więcej pinów.
Dzięki za informację. Na ten moment wolę rozszerzyć WEMOS D1. Jak mogę to zrobić?
Wemosa d1 nie rozszerzysz za mało pinów cyfrowych..
(20-02-2020, 10:18)Jarewa0606 napisał(a): [ -> ]Wemosa d1 nie rozszerzysz za mało pinów cyfrowych..
Hm nie rozumiem, 10 pinów cyfrowych nie wystarczy?
Nie wszystkie piny można wykorzystać jak się chce.. A samo CD74HC4067 może zająć 6 wejść.. Do tego IC2 dla (PCF8574)
(20-02-2020, 09:00)biesak napisał(a): [ -> ]Dzięki za informację. Na ten moment wolę rozszerzyć WEMOS D1. Jak mogę to zrobić?
A jakiej oczekujesz prędkości działania dodatkowych pinów ?
(21-02-2020, 00:18)MERASerwis napisał(a): [ -> ]
(20-02-2020, 09:00)biesak napisał(a): [ -> ]Dzięki za informację. Na ten moment wolę rozszerzyć WEMOS D1. Jak mogę to zrobić?
A jakiej oczekujesz prędkości działania dodatkowych pinów ?
Dodatkowe piny chciałem użyć do czujnika LPG, gazu ziemnego i gazu węglowego MQ-5, Zegar czasu rzeczywistego RTC DS1307. Czy możesz coś polecić?
(24-02-2020, 23:13)biesak napisał(a): [ -> ]
(21-02-2020, 00:18)MERASerwis napisał(a): [ -> ]
(20-02-2020, 09:00)biesak napisał(a): [ -> ]Dzięki za informację. Na ten moment wolę rozszerzyć WEMOS D1. Jak mogę to zrobić?
A jakiej oczekujesz prędkości działania dodatkowych pinów ?
Dodatkowe piny chciałem użyć do czujnika LPG, gazu ziemnego i gazu węglowego MQ-5, Zegar czasu rzeczywistego RTC DS1307. Czy możesz coś polecić?
Ależ to trzeba wyciągać informacje z początkujących. Niczym z ucznia w szkole, ucznia nieprzygotowanego do odpowiedzi.

Czy myślisz kolego, że mam szklaną kulę i wiem co za czujnik LPG chcesz wykorzystać, jaką ma magistralę komunikacyjną (UART, SPI, I2C, 1-Wire, może coś jeszcze innego)? To samo pozostałe czujniki. Nie jestem Wróżbitą Maciejem i nie odgadnę tego.

To co mogę odgadnąć, to, że wybór płytki Wemos jest raczej złym pomysłem i należałoby zrobić jak pisał @kaczakat. naturalnie jak się upierasz, dodasz ekspanderów za chu... wie ile kasy to rozszerzysz możliwości Wemos.
Dodatkowy uart np SC16IS7xx kosztuje 10zł.
Ekspander I2C https://www.tme.eu/pl/katalog/?search=pc...order=desc 4..6zł
a taka mega328 7zł https://www.tme.eu/pl/details/atmega328-...hip-atmel/
Gdzie sens? Gdzie logika pchać się w ekspandery?
ok, już wycofuję
Stron: 1 2