Arduino Polska Forum
Robot balansujący. - Wersja do druku

+- Arduino Polska Forum (http://forum.arduinopolska.pl)
+-- Dział: Inne (http://forum.arduinopolska.pl/dzial-inne)
+--- Dział: Projekty Arduino'wców (http://forum.arduinopolska.pl/dzial-projekty-arduino-wc%C3%B3w)
+--- Wątek: Robot balansujący. (/watek-robot-balansuj%C4%85cy)Robot balansujący. - procek - 05-01-2018

Link do filmu z moim pierwszym robotem działającym na zasadzie odwróconego wahadła. Robot zbudowałem z części kupionych z chin przez Internet, pierwsza wersja była mocno niedopracowana, na dniach postaram się wstawić film z drugą wersją z bardziej dopracowanym oprogramowaniem. Sterowanie przez bluetooth za pomocą apki w telefonie którą pobrałem z gogle play. Tak jest wygodniej bo nie trzeba budować pilota.


RE: Robot balansujący. - CEO - 08-01-2018

Witaj,

Fajny projekt, czekam na kolejne filmy. Smile

Pozdrawiam!


RE: Robot balansujący. - bob35 - 08-01-2018

Co to za silniki krokowe i czym sterowane?


RE: Robot balansujący. - procek - 08-01-2018

To są najtańsze silniki jakie znalazłem z Chin dostępne na Amazon.de, w załączniku tabliczka znamionowa. Wiem że jest tragicznej jakości ale w tej chwili tylko to mam dostępne. Sprawdź w specyfikacji technicznej parametry, chodzi o moment trzymający żeby był w miarę duży. Te silniki chyba miały 0,4 Nm. Raczej nie powinny być słabsze.  Sterowniki silnika to zwykłe stepsticki z drv8825. Prąd ustawiłem na najmniejszy przy którym silniki jeszcze działają. Dzięki temu na baterii lipo 900 mAh robot działa około godziny a silniki są chłodne.


RE: Robot balansujący. - procek - 09-01-2018Link do filmiku z najnowszą wersją robota. Całkowicie zmieniona konstrukcja oraz elektronika, zamiast arduino Nano goła atmega, zależało mi na zmniejszeniu płytki. Ponadto poprawione oprogramowanie robot jest bardziej dynamiczny i szybszy.