Arduino Polska Forum
Infinity mirror clock - Wersja do druku

+- Arduino Polska Forum (https://forum.arduinopolska.pl)
+-- Dział: Korzystanie z Arduino (https://forum.arduinopolska.pl/dzial-korzystanie-z-arduino)
+--- Dział: Jak zacząć z Arduino (https://forum.arduinopolska.pl/dzial-jak-zacz%C4%85%C4%87-z-arduino)
+--- Wątek: Infinity mirror clock (/watek-infinity-mirror-clock)

Strony: 1 2


RE: Infinity mirror clock - Dextero - 16-01-2019

Ok. Udało mi się uruchomić. 

Zrobiłem sobie taki schemat:
[Obrazek: aa714063c811.jpg]
Zrobiony na częciach autora, ja mam inne, ale łatwiej mi było połączyć w całość.
To moje
[Obrazek: a17e4eddad87.jpg]

Zegar da się ustawić przyciskiem enkodera. Taka jest instrukcja ustawiania
[Obrazek: bbd79b70221f.jpg]

No i żeby nie było za pięknie, jest jeden problem. Myślałem, że nie wyświetla się "minuta". Widać wyraźnie godzinę, sekundę czy milisekundę. Ale jak wszedłem w tryb ustawiania czasu, to okazało się, że minuta jest, ale jest w tym samym kolorze co otoczka zegara, z tąd jest niewidoczna. Ktoś ma jakiś pomysł, dlaczego tak wyszło, że miuta nie ma innego koloru?
Wrzucę jeszcze kod, bo jednak użyłem innego niż wcześniej podawałem.


RE: Infinity mirror clock - kaczakat - 17-01-2019

Minuta nie ma mieć innego koloru, po prostu nie ma czegoś takiego jak "otoczka zegara", przynajmniej na filmie. Wgraj sobie jakieś przykładowe szkice z fastled i sprawdź czy pasek led działa prawidłowo. Te ledy występują w wielu wersjach, Chińczycy już klonują chińskie oryginały od lat.


RE: Infinity mirror clock - Dextero - 17-01-2019

(17-01-2019, 01:31)kaczakat napisał(a): Minuta nie ma mieć innego koloru, po prostu nie ma czegoś takiego jak "otoczka zegara", przynajmniej na filmie. Wgraj sobie jakieś przykładowe szkice z fastled i sprawdź czy pasek led działa prawidłowo. Te ledy występują w wielu wersjach, Chińczycy już klonują chińskie oryginały od lat.

Pobrałem różne wersje szkicy fastled. Jak je wgrać? Kopiuje się do folderu Documents\Arduino\libraries i wgrywa kod od nowa, czy coś trzeba jeszcze zrobić?


RE: Infinity mirror clock - kaczakat - 17-01-2019

Jeśli biblioteka jest dostępna w managerze bibliotek to jest to najlepsze miejsce do pobierania, jak się ukaże nowsza wersja dostaniesz też o tym komunikat. Od razu jest też dostępna do użycia. Wgrywanie ręczne to po prostu wgranie katalogu biblioteki do katalogu libraries w Arduino w moje dokumenty. Trzeba uważać by struktura plików była zachowana i nie było więcej niż jedna wersja tej samej biblioteki bo nie wiadomo, której użyje kompilator. Wgrywać ręcznie można w dowolnym momencie, ale widoczna biblioteka (i przykłady do niej) będzie dopiero po nowym uruchomieniu Arduino IDE.
Nie chodzi o wgrywanie tego konkretnego kodu zegara od nowa, tylko o wgranie przykładów - znajdź sobie na google jak dany przykład powinien wyglądać, a jak wygląda u Ciebie. Bo sam zegar na pewno wygląda inaczej i może to być wina innych chipów w ledach, biblioteka może być niekompatybilna konkretnie z Twoimi led, może wystarczy poczytać instrukcje do niej i podać inne parametry, niestety ja jej nie używam, ale nawet gdybym ją miał to mogę mieć inne chipy i u mnie działałoby OK.


RE: Infinity mirror clock - Dextero - 17-01-2019

Próbowałem różne wersje fastled i albo mam tak jak pisałem, ze nie widać minuty, a przy nowszych wersjach, efekt jest taki, że minutę widać, ale otoczka nie świeci .


RE: Infinity mirror clock - kaczakat - 18-01-2019

Czyli masz OK z nowszymi wersjami, "otoczka" ma nie świecić, to co pokazałeś na zdjęciu to nieprawidłowe działanie kodu, zapalała się led i nie została zgaszona, każda. Mają świecić tylko wybrane z tego co widać na filmie.