Arduino Polska Forum
Podłączenie skanera TTL 3.3V do Arduino - Wersja do druku

+- Arduino Polska Forum (https://forum.arduinopolska.pl)
+-- Dział: Korzystanie z Arduino (https://forum.arduinopolska.pl/dzial-korzystanie-z-arduino)
+--- Dział: Piaskownica (https://forum.arduinopolska.pl/dzial-piaskownica)
+--- Wątek: Podłączenie skanera TTL 3.3V do Arduino (/watek-pod%C5%82%C4%85czenie-skanera-ttl-3-3v-do-arduino)

Strony: 1 2 3


Podłączenie skanera TTL 3.3V do Arduino - Verdis98 - 26-04-2019

Cześć,
Mam pytanie - zależy mi na miniaturyzacji. Chcę podłączyć skaner kodów kreskowych do arduino uno R3. Skaner łączy się taśmą 12 pin przez TTL 3.3V. Czy jest jakaś możliwość podłączenia tego bezpośrednią tą taśmą 12 pin do arduino? Wiem że można to połączyć tą płytką która przerobi to na USB i do arduino usb host shielda, lecz mija się to z celem bo chcę miniaturyzacji. 
Załączam link do skanera: https://pl.aliexpress.com/item/Niski-pob-r-mocy-2D-skanowania-silnik-pracy-z-Arduino-Raspberry-Pi-E3000H-port-szeregowy-polecenia/32896999662.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.3a5d2e0e9oF9AJ


RE: Podłączenie skanera TTL 3.3V do Arduino - Robson Kerman - 26-04-2019

Wykorzystujesz piny 2, 3, 4, 5.
Arduino można zasilać 3.3V, dzięki czemu nie musisz używać konwertera poziomów.
Jak chcesz tylko odbierać dane, to wystarczą piny 2,3,5. Na wejściu UART będziesz miał cyferki z kodu.


RE: Podłączenie skanera TTL 3.3V do Arduino - kaczakat - 26-04-2019

Tylko dodam, że możesz wykorzystać gotową płytkę PRO MINI w wersji 3.3V właśnie, by działała prawidłowo taktowanie jest obniżone do 8MHz. Można zrobić swoją wersję, a z zasilaniem na 3.3V, Atmega zadziała z max kwarcem około 12MHz przy 3.3V - dodatkowy core Minicore takie obsługuje (gdyby 8MHz w czymś nie starczało).


RE: Podłączenie skanera TTL 3.3V do Arduino - Verdis98 - 26-04-2019

Czyli kupuję sam skaner, do tego dokupić kabelki którymi wepnę się w arduino a drugą końcówkę przylutuję do tej taśmy? Jak profesjonalnie nazywają się takie kabelki? A tak swoją drogą jeszcze jedno pytanie - czy taki moduł potrzebuje jakiś specjalnych bibliotek które prawdopodobnie musiałbym napisać sam bo nie znalazłem niczego takiego na internecie?


RE: Podłączenie skanera TTL 3.3V do Arduino - Robson Kerman - 27-04-2019

Jeśli zależy Ci na miniaturyzacji, to zaprojektuj płytkę z Atmegą na pokładzie. Nie kombinuj z kabelkami, tylko kup konektor FFC 12pin i wlutuj sobie w tę płytkę. Albo jak chcesz koniecznie Arduino Uno, to możesz zrobić przejściówkę z konektorem i goldpinami na pokładzie.
Co się tyczy drugiego pytania, to musisz sprawdzić u producenta, co takiego wysyła moduł. Najprawdopodobniej będzie to łańcuch znaków. Na stronie, którą podałeś, jest podana domyślna konfiguracja do komunikacji TTL. Któryś z pinów jest trigerem do wyzwalania odczytu (stawiam, że poziomem niskim). Są wyjścia na buzer i naLED, możesz je wykorzystać do sprawdzania poprawności odczytu. Na porcie powinieneś dostać łańcuch znaków odkodowanych z zeskanowanego kodu.


RE: Podłączenie skanera TTL 3.3V do Arduino - es2 - 27-04-2019

(26-04-2019, 12:39)Verdis98 napisał(a): Mam pytanie - zależy mi na miniaturyzacji. Chcę podłączyć skaner kodów kreskowych do arduino uno R3. Skaner łączy się taśmą 12 pin przez TTL 3.3V. Czy jest jakaś możliwość podłączenia tego bezpośrednią tą taśmą 12 pin do arduino? Wiem że można to połączyć tą płytką która przerobi to na USB i do arduino usb host shielda, lecz mija się to z celem bo chcę miniaturyzacji. 
Co dalej chcesz robić z tym kodem? Uno go odczyta i co dalej?


RE: Podłączenie skanera TTL 3.3V do Arduino - Verdis98 - 01-05-2019

Arduino wysyła poprzez internet na sieciowy serwer SQL


RE: Podłączenie skanera TTL 3.3V do Arduino - Verdis98 - 13-05-2019

Naszukałem się w internecie i po wielu kontaktach z „maj frendami” chyba wszystko udało mi się ogarnąć. Mam tylko pytanie jak nazywają się takie kabelki do łączenia Arduino (te wtykane) bo wiem ze pierwszy prototyp zrobię tak, ze wezmę taki kabelek, wetkne w Arduino a druga końcówkę przylutuje do taśmy ttl w odpowiednie miejsce. Największy problem z biblioteką rozwiązałem u źródła bo sprzedawca ma mi ją przysłać mailem. Pozostaje potem zabawa z wysyłka danych na serwer SQL ale to już dla mnie ta prostsza sprawa. Przemyślałem temat płytki z atmegą lecz wole Arduino bo projekt będzie rozwijany a Arduino daje taka możliwość w przystępniejszy sposób. Na pewno będą 2 wersje mojego urządzenia i ta mała będzie na Uno a ta większa z ekranem dotykowym na jakimś mega lub innym większym układzie. Na razie proszę o informacje jak szukać u chińczyków kabelków wytykanych do Arduino Smile Z góry dzięki za pomoc - Wasze rady dość mocno mnie nakierowany na rozwiązanie Big Grin


RE: Podłączenie skanera TTL 3.3V do Arduino - kaczakat - 13-05-2019

Na ali znajdziesz pod hasłem "breadboard jumper" zworki i giętkie kabelki.


RE: Podłączenie skanera TTL 3.3V do Arduino - Verdis98 - 13-05-2019

Przeliczyłem się trochę Sad Azjatycki kolega przysłał mi zwykłą dokumentację. Nie ma w niej ani 1 słowa 'arduino' Sad Myślałem, że podeśle mi bibliotekę, którą wgram i będzie działać. Okazało się, że to nie takie proste. Macie jakiś pomysł jak ogarnąć taką bibliotekę, skoro nawet producent jej nie ma? Szukałem w google 'nazwa urządzenia' + arduino library i nic nie znalazłem Sad