• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyświetlacz dotykowy LCD z drukarki
#1
Hej, pozyskałem ze starych drukarek wyświetlacze i mam pytanie czy któś już próbował podłączyć jakiś wyświetlacz z "odzysku" np. z drukarki, do arduino? W szczególności interesuje mnie wyświetlacz dotykowy 4,2" LCD zBrother MFC-6890CDW. W załączniku zdjęcie płytki


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedź
#2
Każdy sprawny wyświetlacz da się odpalić. Ale... Albo masz dużo szczęścia i znajdzie się pasjonat, który już napisał biblioteki i się nimi gdzieś dzieli, albo trochę szczęścia i jest online dostępna dokumentacja - miesiące? pisania własnych bibliotek na podstawie jakiejś dokumentacji z 5kg papierów. Może też być tak, że nie znajdziesz nic w sieci bo były zamówione z jakimiś dziwnymi opisami tylko dla Brothera. Na pierwszą opcje szanse są bliskie 0, druga opcja jak dla mnie nie warta świeczki dla dostępnych na świecie kilku sztuk w drugim obiegu. Jak nie jesteś takim obcykanym pasjonatem to lepiej sprzedać komuś z zepsutym i kupić sobie za 3-4 dychy dobrze opracowany LCD w Arduino. Nawet te "dobrze opracowane" wyświetlacze TFT wychodzą czasami z jakąś drobną zmianą od jakiegoś Chińczyka i ludzie biegają w panice po forach szukając rozwiązania miesiącami.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości