• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterowanie przekaźnikami przez MIDI
#1
Hej, jakiś czas temu stworzyłem projekt mający na celu sterowanie nożnego kontrolera gitarowego za pomocą komunikatów MIDI Control Change. Wykonałem dwa identyczne urządzenia, z tym, że na jednym z nich ustawienia dotyczą kanału pierwszego (CH1) a na drugim drugiego (CH2). Każde z urządzeń posiada MIDI IN oraz MIDI OUT. Podczas testowania natknąłem się na problem dotyczący ilości obsługiwanych w jednym urządzeniu przekaźników, na początku dałem 16 przekaźników w module, to urządzenie załączało wszystkie przekaźniki po czym wyłączało, działo się to przez ok sekundę. Po zmniejszeniu obsługiwanych przekaźników do 10 problem zniknął. Teraz natomiast problem powrócił, lecz w innej odsłonie, każde z urządzeń podłączone pojedynczo pod kontroler działa bez zarzutu, natomiast gdy podłącze dwa urządzenia jedno z urządzeń (podłączone bliżej sterownika) działa powiedzmy lepiej, gdyż tylko co któryś raz nie zaskoczy w pełni zadanych mu komend, natomiast drugie urządzenie w pełni nie stosuje się, działa często na zadaną tą samą komendę albo inaczej, lub też tak jak było wcześniej z za dużą ilością przekaźników po prostu załączy przekaźniki na powiedzmy 1 sekundę, co zrobić, by dwa urządzenia połączone ze sobą nie tworzyły tego problemu.
PS. jako interface wejścia/wyjścia zastosowałem ten układ https://www.midikits.net/MIDI_IN_OUT_ARD...ino_ct.GIF
Tylko nie stosowałem przełącznika SW1 służącego do wyboru kanału, gdyż zrobiłem to programowo.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości