• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program do ramienia robota
#11
Ta aparatura ma programowalne kanały 5 i 6. Można je przypisać do przełączników, albo do potencjometrów.
Na filmie słychać przełącznik.
Kanał CC2 jest nie podpięty (brak wykorzystującej go funkcji). Podejrzewam, że autor miał problem z ustawieniem neutral w kanale "gazu".
Zasadniczo podłączone są trzy kanały analogowe z drążków i jeden cyfrowy z przełącznika.
W jednej pozycji przełącznika sterowane są pierwsze trzy serwa, a w drugiej następne trzy.
Na filmie słychać przełącznik np. przed regulacją obrotu ramienia oraz obrotu chwytaka.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
#12
Witam
No właśnie też tak myślałem , dlatego mi to nie pasowało.
Dalej nie rozumie dlaczego on tak to wymyślił no ale...
W sumie to nie ma znaczenia dla ramienia w moim pojeździe ale jak bym miał taki łeb w Arduino jak w RC to bym sam to ogarnął Smile
Czyli co ? kanał cyfrowy na potencjometr reszta na serwa tylko co z CC2 czemu nie przypisany ?
I tu się dziwie Radio Fly sky  faktycznie ma programowane k. 5 i 6 sam mam tam na potenciometrach obrót wieża czołgową Smile A drążki idzie bardzo dokładnie  wysterować już w Radiu tez miałęm tem problem bo na wieży jest serwo typu winda jeszcze przerobiona przeze mnie żeby nie miała punktu 0 (powrót) i działa ok Smile
No ale tak jak mówie na razie w Arduino mam łeb jak złota rybka wiec ... muszę sobie radzić inaczej ale już sporo książek w PDF mam o Arduino wiec jak tylko coś mi wejdzie do głowy to ...
Pracowałem wcześniej na wypalarce laserowej tam też pisało się programy sterujące mam nadzieję że tu będzie trochę podobnie tylko inne komendy Smile
Pozdrawiam
 
Odpowiedź
#13
Witam
Właśnie robiłem symulacje tego podłączenia bez Arduino tylko serwa i chyba nawet gościu miał dobry pomysł sterowanie wszystkim na raz było by kłopotliwe na drążkach no i do tego 2 potencjometry uuuu Smile lepiej nawet 3 serwa dolne ustawić przełączyć i 3 serwa górne czyli obroty chwytaka Smile
Pozdrawiam
 
Odpowiedź
#14
Witam
No i lipa Sad
Poskładałem wszystko wgrałem program na początku nie można było wgrac bo nie miałem biblioteki ale ok znalazłem i w końcu wgrałem program i już się cieszyłem hahah ale po podlaczeniu serwa do PWM nie można nim sterowac tylko na maksa jedzie samo w jedna strone na drazki wogole nie reaguje .
odbiornik działa dobrze bo bez Arduino steruje normalnie serwem Sad PWM swieci wszystko swieci jak choinka i nie działa tylko czemu nie wiem Sad
W PWM jest miejsce na 16 serwomech. i w niektórych serwo jedzie do końca w jedna strone a na innych nic się nie dzieje Sad 
Tylko jak sprawdzić co jest nie tak ? Sad
Acha po wgraniu programu napis jest poprawny ze wgrało na chwile migna diody RX TX i zapala się jedna ta gdzie blinka można zobaczyć i swieci caly czas .
Może ktoś cos wymyśli Smile z góry dziekuje 
Pozdrawiam
 
Odpowiedź
#15
Chciałem cos sprostować jak wykrecilem serwo z ramienia żeby miało swobode i podłączyłem wszystko to serwo nie jedzie caly czas tylko do momentu i stoi pod napięciem ( nie da się recznie przekrecic) ale nie reaguje na drążki radia i tak każdy kanał na PWM .Sad
Proszę o pomoc
Pozdrwiam
 
Odpowiedź
#16
Witam
Problem rozwiązany wszystko działa super , dziekuje WSZYSTKIM za pomoc Smile
Pozdrawiam
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości