• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radiosterowanie - dziwne zachowanie
#1
Witam, 

Posiadam pilot + odbiornik radiowy SC2272 na 5v, 315 lub 433 MHz. Wszystko normalnie działa, dopasowałem antenę, zasięg to jakieś kilkadziesiąt metrów. Jednak po jakiś kilkunastu - kilkudziesięciu minutach pracy odbiornik przestaje odbierać sygnały - wychwytuje je dopiero po bezpośrednim zetknięciu anten nadajnika i odbiornika. Nie działa nawet z odległości 1mm (tak, 1mm), działa dopiero, gdy dotknę anteny. Po kilku minutach bez zasilania odbiornika problem ustępuje, ale tylko na parenascie sekund. Dopiero bardzo długi "odpoczynek" powoduje, że urządzenie działa prawidłowo przez kolejne kilkanaście minut. Jakieś pomysły?
 
Odpowiedź
#2
Może kup lepszy zestaw, który nie jest żółty?/10Pewnie masz Chiński chłam, sprawdź z innym zestawem. Zasadniczo, to 1 / 10 chiński zabawek dział zadowalająco. Zawsze kupuję co najmniej 2 "żółte" zestawy.
 
Odpowiedź
#3
Oczywiście nie mam takiego doświadczenia jak Pan es2, ani nawet nie zamierzam wnikać jak z dwóch próbek wyliczyć 90%. Tyle co wiem o Chinach, że są potęgą atomową, a my nie. No i te tanie zabawki odbierają polskim elektronikom pracę. Nikt nie zaniesie do naprawy zestawu za 6zł szt.
Co do modułu SC2272 najpierw zdecyduj na jaką masz częstotliwość, bo anteny dla każdej powinny być inne, a takie
objawy mogą właśnie wystąpić przy złej antenie. Jeśli Ty nie możesz zdecydować, to ja zdecyduję za Ciebie - masz na 315MHz. Utnij sobie drut 23,8cm (minus ewentualnie to co na płytce - dociąć zdążysz potem) i przylutuj do płytki, ustawienie pionowo w górę.
Ponieważ kiedyś sobie takie coś kupiłem to w końcu przetestowałem, po 94m skończyła mi się otwarta przestrzeń i wciąż działał, a dopiero potem zauważyłem, że w pilocie nie wysunąłem anteny na 100%. Jest podłączony do zasilania od paru godzin. Zastosowanie tej zabawki jest bardzo ograniczone, kupiłem 2 takie moduły i oba działają zamiennie, nie ma żadnego kodowania sygnału. Można sobie ewentualnie podłączyć do jakiegoś oświetlenia ogrodu.
Nie wiem czy uzyskasz tu więcej informacji, bo to nie jest forum o radiokomunikacji.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości