• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeróbka projektu EBtermostatLED AVT=3220 na ArduinoMiniPro zamiast MEGA8-P.
#1
Photo 
Zaciekawiło mnie czy w miarę proste jest dokonanie zmian z projektu dla procesora MEGA8-P na  projekt z arduino na pokładzie. Postanowiłem z pewnego projektu regulatora temperatury dla MEGA8-P (u dołu rysunku) zrobić mu pewnego rodzaju wycinankę i w to miejsce wstawić Arduino pro mini. W jego skład wchodzą: wyświetlacz trzy cyfrowy led (bo LCD mnie jeszcze nie interesują) termometr i przekaźnik sterujący urządzeniem grzewczym. Czy jest ktoś kto poda istotne, trafne wskazówki jak w tym zmienić oprogramowanie, bo jak sądzę te dołączone do projektu trzeba przerobić, a może napisać od początku, tak? Co będzie potrzebne poza tym, że mogę migać diodą led.pin13 i wszystko co potrzeba do tego migania już posiadam.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedź
#2
(08-01-2019, 19:03)Bakuś napisał(a): Zaciekawiło mnie czy w miarę proste jest dokonanie zmian z projektu dla procesora MEGA8-P na  projekt z arduino na pokładzie.
Masz dokumentację projektu na Mega8? Schematy, program?
 
Odpowiedź
#3
(09-01-2019, 15:58)es2 napisał(a): Masz dokumentację projektu na Mega8? Schematy, program?

Dodaję, Samo działanie programu jest podpasowane pod autora. Można by się pokusić o kilka nieco innych rozwiązań. Chodzą mi po głowie niektóre z nich.


Załączone pliki
.zip   201801_TermostatLED.zip (Rozmiar: 264.14 KB / Pobrań: 8)
.pdf   AVT3220.pdf (Rozmiar: 404.94 KB / Pobrań: 4)
 
Odpowiedź
#4
Skoro masz źródła w C, to nie prościej dodać swoje funkcje niż przepisywać to na biblioteki Arduino?
Przeniesienie projektu z AS na Arduino to krok wstecz! Narobisz się i dodatkowo, z wygodnego IDE przejdziesz na Arduinowy szmelc To jakbyś na własną prośbę, przesiadła się w wygodnego Mercedesa, z klimatyzacją, wygodnymi fotelami, szybkiego, bezpiecznego do Fiata126p, powolnego, niebezpiecznego, huczącego!

Autor udostępnił projekt w AtmelStudio. Mega8 nie ma możliwości debugowania ale kod bez problemu przeniesiesz na Mega88/168/328 gdzie masz debugowanie. Mając debuger łatwiej znaleźć błędy w sofcie.
 
Odpowiedź
#5
Nigdzie nie jest napisane, że ON chce to pisać w Arduino IDE, tylko wykorzystać płytkę Arduino PRO MINI. Co też jest bez sensu, kup sobie atmegę 328P DIP 28, piny są tak samo wyprowadzone jak atmega8. Skoro i tak chcesz robić płytkę to będzie prościej. Zmiany w kodzie to otwarcie projektu w Atmel Studio, zmiana procesora, kompilacja, wykrzaczy błędy rejestrów tam gdzie się inaczej nazywają, otwierasz PDF Atmega8 i Atmega 328, porównujesz nazwy rejestrów, poprawiasz i powinno działać. Proste projekty wprost da się uruchomić, zależy co jest wykorzystane w programie, tu chyba tylko timer, pewnie zadziała "od strzału".
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#6
(10-01-2019, 03:52)kaczakat napisał(a): Nigdzie nie jest napisane, że ON chce to pisać w Arduino IDE, tylko wykorzystać płytkę Arduino PRO MINI.
Nie wysunąłbym takiego wniosku, bowiem autor tematu napisał
Cytat:na projekt z arduino na pokładzie
Co ma na myśli pisząc o Arduino z małej litery? Nie wiadomo? Dla jednych Arduino to płytki, dla innych środowisko programistyczne (nie wiem jak toto można nazywać środowiskiem) dla jeszcze innych to mikrokontroler a są też tacy, co twierdzą, ze to język.
Dla mnie Arduino to zło takie jak Windows czy Basic (oba twory autorstwa M$ /Bill.G) i kilka osób udało mi się nawrócić ze złej ścieżki i skierować na dobrą drogę, daleką od Arduino. IDE Arduino ma tyle wspólnego z środowiskiem programistycznym co Fritzing z edytorem schematów czy PCB.
 
Odpowiedź
#7
Program - szkic też chciałbym zmienić wstawiając w odpowiednie gniazdko płytkę ArduinoProMini, chodzi też o to, że Arduino zacząłem się bawić, a tego czegoś [AtmelStudio] to nawet nie rozumię.
Uwielbiam LED-y
 
Odpowiedź
#8
(10-01-2019, 19:41)Bakuś napisał(a): chodzi też o to, że Arduino zacząłem się bawić, a tego czegoś [AtmelStudio] to nawet nie rozumię.
Czyli nie rozumiesz C. Nie rozumiesz (nie znasz) C to tym bardziej nie znasz C++. W jaki więc sposób chcesz przenieść program na Arduino?
 
Odpowiedź
#9
Może komuś będzie łatwiej niż mi rozpracować kod arduino...
http://electronoobs.com/images/Arduino/t...rol%20.zip
[Obrazek: full_schematic.png]
http://electronoobs.com/eng_arduino_tut24_2.php
...i podzieli się swoimi odkryciami ze mną. Jest tylko inny wyświetlacz LCD, temperatura do regulacji jest ustawiona w szkicu, mamy inny typ czujnika temperatury, i inny jest również element sterujący bo zamiast przekaźnika jest wyjście PWM sterujące tranzystorem unipolarnym (MOSFET)>N-MOSFET IRFZ44N. A więc projekt imponujący. Są jeszcze inne projekty na których można by się wzorować.
https://circuits4you.com/2016/06/06/ardu...ontroller/
http://www.circuitbasics.com/arduino-the...-tutorial/
https://www.instructables.com/id/Arduino...ontroller/
https://www.instructables.com/id/ARDUINO...NSOR-LM35/
Uwielbiam LED-y
 
Odpowiedź
#10
Aktualnie na tym forum nie kojarzę osób, które modyfikują kod za free czy szukają zleceń. Jak chcesz to komuś zlecić to wpisz w odpowiedni dział. Albo masz chęć się uczyć Arduino, albo kopiujesz gotowce, wgrywasz i cieszysz się z tego co jest w gotowcu - i tak znajdziesz miliony gotowych projektów, wybierz jakiś. A kurs znajdziesz tu: https://forbot.pl/blog/kursy. Jak czegoś nie rozumiesz, to chętnie podpowiadam. Sam na razie naprodukowałeś postów i dalej nawet nie wiadomo co w ogóle masz zamiar zbudować, czym ma sterować Arduino, co Ci nie odpowiada w załączonych gotowcach, jakie informacje pokazywać na LED, ani jakie masz wyobrażenie jak to ma działać. Przez analogię, jakbyś miał chęć pomalować pokój to wejdziesz na forum Muratora i będziesz szukał kogoś, kto podjedzie ze swoimi narzędziami i materiałami zrobić to za Ciebie za free czy porad jak jak się maluje, jakie kupić pędzle, farby, itp ewentualnie chętnych na zlecenie?
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości