• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2 Step / Lunch Control / Rev limiter - szukam pomocy w budowie urządzenia
#1
Exclamation 
Witam, kupiłem ostatnio chiński rev limiter ale okazało się że nie współpracuje on z moim samochodem. Zasada działania jest taka że odczytuje ono z ECU (obrotomierz bądź czujnik położenia wału) informację o obrotach, przepuszcza je przez jakiś mikroprocesor i wysyła sygnał do cewki tnąc iskrę co powoduje odcięcie zapłonu i zapalenie paliwa w wydechu. Posiada trzy pokrętła:
1. Ustawienie obrotów odcięcia przy normalnie jeździe
2. Ustawienie odcięcia tylko gdy wciśnięty jest jakiś przycisk
3. Częstotliwość wystrzałów, przypuszczam że zmienia się nim częstotliwość wysłania sygnału do cewki.
Chciałbym abyście pomogli mi odtworzyć to urządzenie jak najwierniej to możliwe.
Musiałoby ono działać na 12V aby mogło być zasilane z instalacji samochodu i dobrze jakby posiadało potencjometr bądź czytnik kart pamięci bądź pendrive żeby z niego zczytywało instrukcje albo bluetooth jest mi to jedno, byle było to jak najpraktyczniejsze.
Chciałbym abyście mi podpowiedzieli co będę potrzebował, jak to wszystko podłączyć i zaprogramować aby nie wybuchło nic poza paliwem w wydechu Big Grin
Chce aby projekt był open source aby każdy mógł z niego skorzystać.
Mam nadzieję że wyjaśniłem w miarę jasno o co mniej więcej chodzi :p Elektronika i programowanie to dla mnie czarna magia dlatego zwracam się do was.
Poniżej zdjęcia urządzenia które zakupiłem.
   
   
 
Odpowiedź
#2
A jak widzisz podział pracy? Co już zrobiłeś/ustaliłeś i w czym potrzebujesz pomocy?
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#3
Tak szczerze to ze wszystkim, jedyne co mam to pomysł, nawet nie wiem która wersja arduino będzie do tego projektu najlepsza i co będzie mi potrzebne.
 
Odpowiedź
#4
(15-04-2019, 05:37)PaulXZY napisał(a): Tak szczerze to ze wszystkim, jedyne co mam to pomysł
Gdybyś wiedział jaką długą listę pomysłów mam. Za to jest kasa i chętnych do roboty nie ma a Ty pewnie chcesz aby robć to za free?
 
Odpowiedź
#5
(15-04-2019, 11:28)es2 napisał(a):
(15-04-2019, 05:37)PaulXZY napisał(a): Tak szczerze to ze wszystkim, jedyne co mam to pomysł
Gdybyś wiedział jaką długą listę pomysłów mam. Za to jest kasa i chętnych do roboty nie ma a Ty pewnie chcesz aby robć to za free?

Hm co masz na myśli że za free? Chce kupić R3 UNO i do tego wyświetlacz z przyciskami żeby wyeliminować kręcenie potencjometrem, nie wiem co będzie jeszcze potrzebne. Nie posiadam wyżej wymienionych sprzętów aczkolwiek do tego myślę że się obejdzie bo to proste urządzenie, jeden kabelek do odczytu obrotów (impulsów) a drugi do wysłania sygnału do cewki bodajże (-) po osiągnięciu ustawionych obrotów
 
Odpowiedź
#6
(15-04-2019, 15:49)PaulXZY napisał(a):
(15-04-2019, 11:28)es2 napisał(a):
(15-04-2019, 05:37)PaulXZY napisał(a): Tak szczerze to ze wszystkim, jedyne co mam to pomysł
Gdybyś wiedział jaką długą listę pomysłów mam. Za to jest kasa i chętnych do roboty nie ma a Ty pewnie chcesz aby robć to za free?
Hm co masz na myśli że za free?

To, ze napisałeś
(15-04-2019, 15:49)PaulXZY napisał(a): Chciałbym abyście pomogli mi odtworzyć to urządzenie jak najwierniej to możliwe.
(...)
Chce aby projekt był open source aby każdy mógł z niego skorzystać.
(...)
Elektronika i programowanie to dla mnie czarna magia dlatego zwracam się do was.
(...)
jedyne co mam to pomysł
Co oznacza, że masz pomysł na open sourc'owy projekt, który ma ktoś zrobić. Ty będziesz autorem, a wkład to pomysł, czyli jakieś nikłe promile całości.
 
Odpowiedź
#7
Wracając do rzeczy, mogę liczyć na czyjąś pomoc?
 
Odpowiedź
#8
(15-04-2019, 16:37)PaulXZY napisał(a): Wracając do rzeczy, mogę liczyć na czyjąś pomoc?
W sensie pomocy w napisaniu, tak.
W sensie takim, że ktoś wszystko, za free napisze nie.

Ze względu, na to, że kompletnie się na tym nie znasz zacznij od:
1) Programowanie:
- Kursu C/C++ (są darmowe e-książki) albo kurs C z EdW
- Zapoznaj się z budową AVR (w EdW był cykl artykułów)
- Kursu Arduino na Forbot
2) Elektronika:
- Ośla łączka z EdW (elektronika)

To oczywiście propozycje, można wybrać inne materiały, np książki z BTC, Helion.
 
Odpowiedź
#9
(15-04-2019, 16:48)es2 napisał(a):
(15-04-2019, 16:37)PaulXZY napisał(a): Wracając do rzeczy, mogę liczyć na czyjąś pomoc?
W sensie pomocy w napisaniu, tak.
W sensie takim, że ktoś wszystko, za free napisze nie.

Ze względu, na to, że kompletnie się na tym nie znasz zacznij od:
1) Programowanie:
- Kursu C/C++ (są darmowe e-książki) albo kurs C z EdW
- Zapoznaj się z budową AVR (w EdW był cykl artykułów)
- Kursu Arduino na Forbot
2) Elektronika:
- Ośla łączka z EdW (elektronika)

To oczywiście propozycje, można wybrać inne materiały, np książki z BTC, Helion.

To trochę tak jakbym miał się uczyć żeby zostać inspektorem sanitarnym tylko po to żeby zamknąć kebaba "somsiada" i spowrotem wrócić przed telewizor. Myślę że napisanie 30 linijek kodu dla kogoś kto w tym siedzi nie jest czymś super wymagającym
 
Odpowiedź
#10
Nie wiem czemu mechanik bierze w takim razie ode mnie tyle kasy za wymianę sprzęgła na przykład, to przecież 8 śrubek i dla kogoś kto w tym siedzi nie jest to jakaś wymagającą czynność Sad

Masz przecież gotowy RevLimiter to po co to kopiować ? Kup drugi i nie będziesz się musiał uczyć.
30 linijek to zajmie może sam wyświetlacz, dużo więcej zajmie sterowanie, odczytywanie i odcinanie..... O projekcie PCB nie wspomnę. Ale tutaj kolega ES się wypowie bo pewnie ma większe doświadczenie ode mnie - wszak zrobiłem tylko kilka Big Grin

Pomijam fakt że taki śmieć jest nie potrzebny w aucie i raczej nie wpływa dobrze na silnik, lać paliwo które jest nie zapalane ? (To silnik spalinowy, a nie wybuchowy, tam nic nie ma prawa wybuchać), to już lepiej wtryski odłączać by nie lały
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości