• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy na Arduino można zarobić?
#31
Raczej szuka jelenia...
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#32
Ceny zaproponowane przez @semi raczej nie mają żadnego związku z rzeczywistością, ale faktycznie wiele ofert to szukanie osoby, która wykona pracę za prawie darmo.
 
Odpowiedź
#33
Wiesz kiedyś tu widziałem jedno ogłoszenie, akurat niby ktoś z firmy z mojej okolicy, zdziwiłem się ze firma która zarabia miliony chce zlecić wykonanie urządzenia. Bo tą firmę nawet było by stać na kolegę Semi.. Czy firma szuka cięcia? nie raczej podejrzewam ze to był któryś pracownik i szukał jelenia by zrobił to za niego za parę groszy a on jako pracownik i autor weźmie więcej...
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#34
Chciałbym zobaczyć jak ktoś płaci za takie zlecenie pieniądze zaproponowane przez @semi... Ja bym w każdym razie tyle nie zapłacił Smile Ale pomarzyć zawsze miło - chociaż mam wrażenie że te marzenia są bardzo oderwane od rzeczywistości.

Nie wiem jak jest w Polsce, ale w innych krajach jest dość popularne zatrudnianie tzw. konsultantów. Outsourcing oczywiście też, ale raczej korzystając z większych firm - jak chociażby nasza Mobica. W każdym razie poważne i całkiem zasobne firmy w ten sposób zatrudniają osoby z umiejętnościami koniecznymi do wykonania konkretnego projektu.
 
Odpowiedź
#35
(23-11-2019, 20:16)elvis napisał(a): Ceny zaproponowane przez @semi raczej nie mają żadnego związku z rzeczywistością
Zrób za 2000zł. Nikt nie broni.


(23-11-2019, 20:16)elvis napisał(a): Chciałbym zobaczyć jak ktoś płaci za takie zlecenie pieniądze zaproponowane przez @semi...
Dla mnie obliczenia są proste, utrzymanie pracownika przez miesiąc to 8000..10000zł.


Jarewa0606 napisał(a):nie raczej podejrzewam ze to był któryś pracownik i szukał jelenia by zrobił to za niego za parę groszy a on jako pracownik i autor weźmie więcej...
To ten pracownik może wpakować się w niezłe bagno gdy trzeba będzie poprawić soft.


Co do ogłoszenie https://forum.arduinopolska.pl/watek-zle...82-sb-cm01 jak i 99% ogłoszeń na forach to zgadzam się z Jarewa0606, że to szukanie jeleni. Przestałem się bawić w wyceny, zależnie od stopnia skomplikowania strzelam 5, 10, 50, 100 tysięcy złotych bo i tak zakładam, ze zlecający, który nie podaje budżetu, chce aby to zrobić za kilka stów, bo jemu przecież prototyp niepotrzebny więc niby dlaczego ma za niego płacic?

Nagminną praktyką jest także nie opowiadanie na wysłana ofertę czy tez pytania dotyczące zlecenia. Częściej zdarzają się odpowiedzi "Chyba z koniem na łby się zamieniłeś", "Za taka kasę to jak kilku ukraińców zatrudnię" itp obraźliwe. Na taką okazję mam przygotowaną standardowa odpowiedź z wyliczeniami i przykładami do cenników w Internecie.
Tak to już jest, że zlecający chciałby aby pracować dla niego za 5zł/h w sytuacji, gdy min stawka to 12zł i to za sprzątanie ulic. Gdy weźmie się najniższą stawkę dla elektronika w wysokości 50zł/h łatwo policzyć ile kosztuje miesiąc pracy. Gdy do tego doliczyć koszt PCB, amortyzację sprzętu, energię elektryczną, wodę, socjal, to min za miesiąc pracy to 10000zł.
Dla @elvis to nierealna stawka, ciekaw jestem za jaka on pracuje? 5zł?
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości