• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DS18B20 Nietypowy termometr - sterownik
#1
Witam Wszystkich ! Jestem użytkownikiem Arduino od jakiegoś czasu. Ostatnio przeszedłem gehennę z uruchomieniem swojej płytki - okazało się że działa tylko określona wersja sterowników. Ale wszystko zaczęło wspaniale śmigać. Szczególnie zależało mi na wykorzystaniu termometru Dallas . Obecnie przykładowe sketche z bibliotek Dallas temperaturę oraz DS18B20 działają wspaniale jednak chciałbym zbudować termometr całkiem nietypowy na DS18B20. Chodziło by mi o włączanie diody LED na wyjściu cyfrowym np 9 na 1 minutę przy wzroście temperatury co 2 stopnie C, począwszy od temp 38 stopni do 70 st. czyli temp rośnie dochodzi do 38 st. załącza się LED na minutę następnie układ czeka na przekroczenie kolejnego progu 40 st. C itd , podczas spadku temp nie dzieje się nic ale podczas ponownego przyrostu temp sytuacja się powtarza. Bardzo bym prosił o pomoc jak zbudować taki program. Docelowo gdyby to mi się udało był by to sterownik wentylatorka do chłodzenia radiatorów urządzeń a być może nawet radiatora procesora. Pozdrowienia
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
DS18B20 Nietypowy termometr - sterownik - przez MisPuchatek - 21-11-2016, 20:02

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości