• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielozadaniowość nrf24l01 + przyciski i diody
#7
(27-01-2017, 16:56)namok napisał(a): Teoretycznie wystarczy zmienić wartość w linii 66 pliku RF24_config.h na mniejszą
Kod:
const uint32_t RF24_SPI_SPEED = 10000000;

Sprawdzę to, ale najpierw przetestuję jaki zasięg mają te moduły. A z racji tego, że jeszcze zimo na dworze to może to trochę potrwać. Jeśli moduł nie będzie miał zakłóceń mimo upakowania w karoserii samochodu to nie będę drążył tematu skoro wszystko będzie OK.

To jeszcze jedna sprawa skoro w końcu ktoś jest chętny pomóc. Nadajnik będzie zasilany z Powerbanka. Aktualnie posiadam Romoss Solo 6 i korzystam z niego w warunkach domowych. Problem jednak polega na tym, że po 10s się wyłącza z racji zbyt małego poboru prądu.

Obciążyłem układ 5diodami LED [2 czerwone, 3 UV] i rezystorami (150 i 80ohm). Takie graty miałem pod ręką to wpiąłem. Ma ktoś może pomysł jak obciążyć ten układ, żeby powerbank się nie wyłączał ale też żeby mi się nic ciągle na płytce nie świeciło? Dodatkowo powiem, że rezystorki też się trochę nagrzewają co mi nie odpowiada...
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Wielozadaniowość nrf24l01 + przyciski i diody - przez inazuma-akai - 27-01-2017, 18:44

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości