• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem atmega328P-PU z arduino na płytce stykowej
#1
Część,
pracuję nad nowym projektem i po raz pierwszy staję przed problemem miniaturyzacji, chodzi generalnie o wyciągnięcie z arduino uno atmeg328 z zapisanym scratchem i zlutowanie wszystkiego na płytce uniwersalnej. Na początek jednak chciałbym zobaczyć czy wszystko śmiga poza arduino i w tym celu wypróbować na początku wszystko na płytce stykowej. 
Wykonałem wszystko jak w poradniku Elektro Marasa https://www.youtube.com/watch?v=HSBUnXQN120 I tu pojawia się problem. Gdy przenoszę atmege328 z arduino na płytkę stykową nie działa wgrany testowo kod blink na porcie 13. 
Siedzę nad tym problemem od 2 dni, przeczytałem masę innych forów, poradników również zagranicznych i nic. Nie mam pojęcia co jest nie tak. 

W międzyczasie zbootowałem sobie zakupioną dodatkowo atmege328P-PU czyli taką samą jak w adruino uno i jest dokładnie to samo. Jak wepnę do arduino atmege wszystko bezproblemowo się programuje, jak przeniosę na płytkę - doopa. Nieważne gdzie i w jaką płytkę stykową wpinam mikrokontroler. Na początku sądziłem, że może jest problem z zasilaniem więc dodałem kilka kondensatorów. Posiadam oryginalną płytkę uno. Nie jest to jakaś lipa chińska.

W schemacie użyłem 
ATMEGA328P-PU
kwarc 16Mhz
2 kondensatory 22 piko farady do kwarca połączone z masą
2 kondensatory 22 piko farady do zasilania atmegi po obu stronach
rezystor 10kohm podciągnięty do resetu
dioda czerwona dla sprawdzenia czy jest zasilanie na płytce + rezystor 100ohm
dioda żółta podpięta do portu D13 na atmega + rezystor 100ohm

Na zdjęciach zasilanie na płytce stykowej jest z arduino, próbowałem również z zasilacza 5volt również bez sukcesu.

Gdy próbuję wgrać/edytować scretch przez RX/TX wywala mi błąd jak w załączonym print screenie

Pomóżcie jakoś bo już brak mi pomysłów co jeszcze mogę zrobić. A może robię jakiś banalny błąd i sam tego nie widzę.

Tylko proszę... darujcie sobie teksty o regulaminie i przeglądaniu postów na forum...  Rolleyes takie cenne rady na prawdę nic nie wnoszą i spotkać można tylko na polskich forach (to chyba jakaś forma rozrywki dla forumowych szeryfów).


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Problem atmega328P-PU z arduino na płytce stykowej - przez John_Fajny - 28-10-2017, 13:00

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości