• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użycie serwa w celu wykonania jednego ruchu ramieniem
#3
W sumie faktycznie serwo coś robi na początku, ale ramienia nie miałem założonego i na to uwagi nie zwracałem. W takim razie czy da się w ogóle zrealizować projekt za pomocą serwa ale w jakiś inny sposób? Ewentualnie jak inaczej w możliwie najprostszy sposób się za to zabrać?
Jeszcze jedno pytanie z tematu bardzo mnie zastanawia, otóż jak zrobić to co opisałem na początku. Już nawet nie koniecznie w kontekście użycia serwa do otwierania czegokolwiek ale po prostu aby serwo wykonało ruch w jedną stronę i wróciło do punktu wyjścia po czym zakończyło działanie, bo w dalszym ciągu nie udało mi się go programowo zatrzymać w tym momencie. Również opcja Delay opóźnia skok ramienia, które porusza się z punktu początkowego do końcowego (jak wraca to już ciągiem, bez opóźnień), a chciałbym aby ramię idąc od lewej do prawej zatrzymało się powiedzmy na sekundę i dopiero wtedy zaczęło wracać do punktu początkowego.

Edit. W sumie sprawdziłem i faktycznie serwo wykonuje na początku ruch do przodu ale jest to około 1-2mm i w moim projekcie nie byłoby to aż tak dużym problemem tylko, że mimo wszystko pozostaje reszta problemów do rozwiązania.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Użycie serwa w celu wykonania jednego ruchu ramieniem - przez mrozilla - 17-12-2017, 18:28

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości