• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Identyfikacja numeru telefonu, arduino-sim800, alarm, odczyt softwareserial
#5
EPILOG

Witam. 
Tworzę alarm, z powiadomieniem gsm, z "rozbrajaniem" telefonem. Tak jak opisałem w pierwszym poście. Ale alarm, musi być niezawodny. najlepiej aby miał swoje zasilanie. 5v to za mało, bo syrena będzie za słaba. Tak więc 12V. w sam raz na 3 ogniwa 18650. Układ ładujący do ogniw - jedna płytka - nie ma problemu. Z 12V potrzebuję zrobić 5V, ale chyba lepiej step-down, niz 7805. to też kolejna płytka. załączanie syreny, to nie diodka, wiec potrzebny będzie przekaźnik. no i czujniki. tanie są, więc im więcej tym lepiej. ale jeśli mają działać, to też musza mieć zasilanie z akumulatora, więc trzeba im zrobić jakies podłączenia, piny. 10 czujników to... 30 pinów. a na koniec modem. Wykorzystałem go w innym projekcie gdzie jego małe wymiary były kluczowe, więc w alarmie będzie działał telefon erisccon t610. Działa dokładnie tak jak modem, a jest mniej kapryśny jeśli chodzi o zasilanie. 
Całość przestała być malutka, więc musiałem to poprzykręcać do kawałka plastiku, ale i tak jest 4 razy mniejsza niż stary alarm. Jednak gdy kolega zobaczył co stworzyłem, popatrzył, porkęcił głową i stwierdził, że jak mnie złapią z tym na mieście, to dostanę 10 lat odsiadki.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Identyfikacja numeru telefonu, arduino-sim800, alarm, odczyt softwareserial - przez Tomasz72 - 04-03-2018, 16:57

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości