• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino servo mechanizm
#1
Witam, mam problem z moim projektem do szkoły. Ogólnie mówiąc zrobiłem makietę domku, zamontowałem w pokojach czujniki dymu i gazu MQ-2, zrobiłem proste automatyczne otwieranie drzwi na RFID + serwomechanizm i na koniec powiadomienie SMS, jeżeli poziom gazu przekroczy odpowiedni poziom. Wszystko działa do czasu gdy przykładam zapalniczkę i zostaje wysyłane powiadomienie sms - zaczyna wariować serwomechanizm i drzwi zaczynają się same otwierać i zamykać przez chwilę  Big Grin . Powiadomienie sms dochodzi prawidłowo. Dodam, że bez  linijek wysyłania sms wszystko działa prawidłowo i wtedy serwo nie reaguje. Zasilam to na chwile obecną zasilaczem od komputera 350 W, używam osobnej linii 5v do zasilania czterech czujników MQ-2, osobnej używam do serwa, linii 3.3 v do RFID, i jednej wspólnej do modułu bluetooth (którego użyje w przyszłości jak uporam się z drzwiami), wyświetlacza i modułu gsm (SIM800L v2.2). Przewody masowe mam też osobne, tak jak 5V, Pewnie tu gdzieś leży problem bo nie jestem  jeszcze dobrze obeznany w elektronice Wink  Jak zasilałem serwo z arduino to problem również był.
Może zastosowanie kondensatora na wyjściu zasilania serwomechanizmu rozwiąże problem ?

pozdrawiam serdecznie
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Arduino servo mechanizm - przez koziollbk - 16-04-2018, 09:26
RE: Arduino servo mechanizm - przez es2 - 16-04-2018, 10:59
RE: Arduino servo mechanizm - przez Robson Kerman - 16-04-2018, 15:54
RE: Arduino servo mechanizm - przez koziollbk - 16-04-2018, 18:01

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości